جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

اعلام نتایج انتخابات در کردستان - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

اعلام نتایج انتخابات در کردستان

اعلام نتایج انتخابات در کردستان


اعلام نتایج انتخابات در کردستان

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز کردستان، رئیس ستاد انتخابات کردستان گفت: با مشخص شدن نتیجه انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در این استان تکلیف چهار حوزه انتخابیه مشخص و در یک حوزه انتخابیه نیز رقابت به دور دوم کشیده شد.حسین خوش اقبال افزود: این استان دارای پنج حوزه انتخابیه با ۶ کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است.
خوش اقبال گفت: بر اساس نتایج انتخابات از شعب اخذ رای چهار نفر از نمایندگان در چهار حوزه سنندج، دیواندره و کامیاران، بانه و سقز، قروه و دهگلان و حوزه مریوان و سروآباد باکسب رای لازم به مجلس راه یافتند، اما انتخابات در حوزه انتخابیه بیجار به دور دوم کشیده شد.
رئیس ستاد انتخابات کردستان افزود: از ۱۲۷ هزار و ۸۳۸ رای صحیح در حوزه سنندج، دیواندره و کامیاران سید مهدی فرشادان با کسب ۳۵ هزار و ۷۱۶ رای و محسن فتحی با ۳۲ هزار و ۵۱۸ رای حائز بیشترین رای شده و نامزد‌های منتخب این حوزه شدند.
وی گفت: در حوزه انتخابیه قروه و دهگلان که تعداد آرای صحیح ۶۷ هزار و ۵۹ رای بود پرویز اوسطی با گرایش سیاسی اصولگرایی با کسب ۱۷ هزار و ۱۹۶ رای برنده انتخابات شناخته شد.
خوش اقبال افزود: در حوزه انتخابیه بیجار نیز که ۳۷ هزار و ۲۸۴ رای صحیح داشت حمدالله کریمی (نماینده فعلی) با کسب ۶ هزار و ۸۴۷ رای و علیرضا زندیان با پنج هزار و ۸۳۷، موفق به کسب ۲۰ درصد آرا صحیح نشدند، در نتیجه انتخابات در این حوزه به مرحله دوم کشیده شد.
وی گفت: بر اساس اعلام هیات‌های اجرایی و نظارت در حوزه انتخابیه سقز و بانه از ۸۳ هزار و ۵۱۳ رای صحیح، بهزاد رحیمی با کسب ۳۴ هزار و ۴۳۹ رای بیشترین آرا را کسب کرده و منتخب این حوزه انتخابیه در مجلس شورای اسلامی شد.
خوش اقبال افزود: در حوزه انتخابیه مریوان و سروآباد نیز شیوا قاسمی پور با کسب هشت هزار و ۵۲۸ رای از ۳۷ هزار و ۷۵۱ به عنوان نخستین بانوی کردستانی راهی مجلس شورای اسلامی شد.

آدرس کوتاه :