جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

اعزام ۱۴۰ مبلغ در بیجار/برنامه های بام ایران در ماه مهمانی خدا - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

اعزام ۱۴۰ مبلغ در بیجار/برنامه های بام ایران در ماه مهمانی خدا

اعزام ۱۴۰ مبلغ در بیجار/برنامه های بام ایران در ماه مهمانی خدا


اعزام مبلغان دینی

اعزام ۱۴۰ مبلغ در بیجار/برنامه های بام ایران در ماه مهمانی خدا

رمضان ماه گسستن از شیطان و پیوستن به خداست ، ماه سخن گفتن خدا، ماه بیدار شدن مردم ، ماه آگاه کردن آنها که نمی دانند ، ماه تذکر به آنها که می دانند ، ماهبرانگیختن آنها که نشسته اند و ماه بازگرداندن آنان که برگشته اند ، ماه پرواز کردن و اوج گرفتن ، ماه قرآن کریم ، ماه مولا علی )ع)، ماه ائمه اطهار علیهم السلام ،ماه پیامبران عظام و ماه خداست.

 اصلاً رمضان یک هدیه است ، هدیه با ارزش خداوند برای خدایی شدن و برای فلاح و رستگاری و … . پس به هوش باشیم که این ماه عزیز را به سادگی از دست ندهیم.

ماه رمضان نعمت بزرگ یاست که دارد نزدیک می شود میهمانی است که در آن موج و محبت خالق یکتا در آن به اوج خود می رسد و شهر و خیابان و کوچه ها بوی خدا می گیرد.

در بام ایران بیجار گروس همگام با سایر شهر های کشور عزیزمان شور و حال رسیدن ماه رمضان همه جا را فرا گرفته و مساجد با شور و حال خاصی غبار روبی میشوند تا نوای ملکوتی ربنا از گلبانگ مساجد باز هم فضای شهر را عطر آگین کند.

اعزام ۱۴۰ مبلغ و مبلغه به مناطق مختلف بیجار 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بیجار از اعزام ۱۴۰ مبلغ و مبلغه همزمان با ماه مبارک رمضان به مناطق مختلف شهرستان خبر داد.

حجت الاسلام جلیل مختاری نیا افزود:در راستای اهمیت تبلیغ در اسلام به ویژه تبلیغ چهره به چهره احکام اسلام ناب محمدی و در جهت تحقق اهداف نظام اسلامی این مبلغین به مناطق مختلف شهرستان اعزام می شوند.

وی برگزاری نماز جماعت، وعظ و خطابه، بیان احکام، تبیین فرمایشت مقام معظم رهبری، برگزاری مراسم سوگواری شهادت حضرت علی(ع)، تبیین جایگاه ولایت و نقش ولی فقیه در جامعه، ترویج فرهنگ حجاب و عفاف و فرهنگ ایثار و شهادت را جمله برنامه های تبلیغی مبلغان دانست

وی افزود: همچنین ۳۰ زوج مبلغ نیز همراه با خانواده های خود در خانه های عالم شهرستان اسکان داده شده اند تا بتوانند علاوه بر انجام فرائض دینی ماه مبارکرمضان به غنی سازی اوقات فراغت جوانان هم کمک کنند.

برگزاری بیش از ۱۵۰ گفتمان دینی

رئیس اداره تبلیغات اسلامی بیجار برگزاری گفتمان های دینی را از دیگر برنامه های مهم مبلغین اعزامی در ماه مبارک رمضان دانست و گفت:همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان بیش از ۱۵۰ گفتمان دینی در سطح مساجد شهر و روستای بیجار برگزار می شود.

وی به موضوعات این گفتمان ها اشاره کرد و گفت:ازدواج آسان ،آموزش نحوه قناعت از دیدگاه اسلام،تربیت دینی کودک و آسیب شناسی موبایل و ماهواره از مهمترین موضوعات این گفتمان هاست.

برگزاری کلاس های آموزش قرآن در مناطق مختلف بیجار

رئیس تبلیغات اسلامی بیجار اضافه کرد:همزمان با ماه مبارک رمضان کلاس های آموزش قرآن کریم در رشته‌های روخوانی، روانخونی و تجوید در سطح شهر و روستا مؤسسات و خانه‌های قرآن این شهرستان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه نقش ارزنده قرآن در جامعه اسلامی برای رسیدن به سعادت و کمال انسانی مؤثر و غیرقابل انکار است، افزود: جامعه نیز نسبت به مسائل قرآنی باید پیشگام باشد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی بیجار همچنین از برگزاری مراسم جز خوانی قرآن کریم در مساجد بیجار همزمان با ماه مبارک رمضان خبر داد و بیان کرد: هدف از اجرای این طرح ترویج فرهنگ قرآنی، انس با قرآن و نهادینه کردن سنت حسنه ختم قرآن کریم در ماه مبارک رمضان است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ماه مبارک رمضان را فرصتی مناسب در راستای ارتقا فرهنگ دینی دانست و بیان داشت:ارتقای فرهنگ دینی در جامعه و تلاش در راستای جذب جوانان و نوجوانان به فرهنگ غنی اسلامی مهم ترین راه مقابله با عمق دسیسه های دشمنان است.

حجت‌الاسلام مختاری نیا ادامه داد:آنچه در این ماه می تواند در تقویت باورها و اعتقادات ما مؤثر واقع شود شب زنده داری و مأنوس شدن با قرآن است.

 

آدرس کوتاه :