جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

اعتیاد جوانان به مواد مخدر رو به افزایش است - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

اعتیاد جوانان به مواد مخدر رو به افزایش است

اعتیاد جوانان به مواد مخدر رو به افزایش است


فرماندار سنندج:

اعتیاد جوانان به مواد مخدر رو به افزایش است

محمد ابراهیم زارعی" فرماندار سنندج در سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه این هفته ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مبارزه با مواد مخدر و تبریک به مناسبت عید سعید فطر، گفت: در کنار بحران‌های دنیا همانند فقر، آلودگی محیط زیست و تهدیات هسته ای، چهارمین عامل اصلی بحران در دنیا مصرف مواد مخدر است که به یکی از منکرات در جامعه تبدیل شده است.

 

وی با اشاره به اینکه شیوع اعتیاد در بین جوانان رو به افزایش است، اظهار کرد: درصد گرایش جوانان به این پدیده خانمان سوز بسیار جدی است و این امر زنگ خطری است برای خانواده‌ها است.

 

فرماندار سنندج با بیان اینکه بهترین راه مبارزه با مواد مخدر فرهنگ سازی و آگاه بخشی در بین خانوادهها است افزود: از وظایف اصلی و مهم خانواده ها، محافظت از فرزندان و جلوگیری از روی آوردن جوانان و نوجوان به مصرف مواد مخدر است.

 

زارعی گفت: 450 نوع مختلف امروزه در دنیا مواد مخدر وجود دارد که برای درمان معتادان هزینه ای بالغ بر 10 هزار میلیارد تومان در کشور صرف خواهد شد، که این هزینهها لطمههای جبران ناپذیری را بر پیکره دولت می زند.

 

رئیس شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان سنندج ادامه داد: درآمد حاصل از تولید مواد مخدر در کشورهایی که تولید مواد مخدر می کنند با تولید و فروش اسلحه در جهان برابر است.

 

وی با اشاره به ورود با برنامه نظامیان آمریکایی برای حفاظت از افغانستان اظهار داشت: از زمانی که آمریکایی ها برای دفاع از مردم افغانستان وارد این کشور شده اند 30 الی 40 درصد کشت و تولید مواد مخدر افزایش داشته که جمهوری اسلامی ایران برای جلوگیری از ورود مواد مخدر به داخل کشور شهدای زیادی را تقدیم کرده است.

 

زارعی در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از خدمات نیروی نظامی و انتظامی، مرزبانی و تمامی کسانی که به امر مبارزه با مواد مخدر شبانه روزی تلاش میکنند عنوان کرد: با توجه به دستور مقام معظم رهبری در خصوص مبارزه با مواد مخدر ماموستاهای آئینی، تشکلات اجتماعی، بازاریان، اساتید و خانوادهها بیشترین تاثیر را در امر پیشگیری در امر مبارزه با مواد مخدر را دارند.

 

وی تلاش همگان برای ساماندهی معتادان متجاهر و شهری عاری از مواد مخدر افزود: آمارها نشان داده است استان کردستان نسبت به دیگر استانها آمار بسیار پایینی در مصرف مواد مخدر را دارد که باید بسیار هوشیار باشیم.

 

آدرس کوتاه :