سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

اعتبارات ارزان قیمت صندوق توسعه ملی توسط بانک سریعتر جذب شود - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

اعتبارات ارزان قیمت صندوق توسعه ملی توسط بانک سریعتر جذب شود

اعتبارات ارزان قیمت صندوق توسعه ملی توسط بانک سریعتر جذب شود


معاون اقتصادی و توسعه منطقه ای استاندار کردستان عنوان کرد:

اعتبارات ارزان قیمت صندوق توسعه ملی توسط بانک سریعتر جذب شود

حسین فیروزی روز دوشنبه در ششمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان کردستان در سنندج با یادآوری اینکه جذب نکردن اعتبارات صندوق توسعه ملی مانع از جذب اعتبارات بیشتر در سال آینده خواهد شد، از بانک ها خواست در جذب اعتبارات این صندوق بیشتر تلاش کنند.
وی به اعتبارات بخش مشاغل خانگی استان اشاره کرد و افزود: از 104 میلیارد ریال اعتبار در این بخش 41 میلیارد ریال آن تخصیص یافته که در این زمینه بانک ها باید پایین بودن میزان تخصیص ها را در این بخش جبران کنند و نهادهای حمایتی مانند بهزیستی نیز طرح ها را سریعتر به بانک های عامل معرفی نمایند.
او تاکید بیشتری بر افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی را به دلیل حساسیت رسیدگی به این اقشار عنوان کرد و اظهار امیدواری کرد تسهیلات مشاغل خانگی موجب توانمندسازی این قشر از جامعه شود.
فیروزی با استقبال از پیشنهاد مدیرکل فنی و حرفه ای کردستان در مورد اضافه کردن مشاغل خانگی و حرفه های جدید به لیست مشاغل مشمول دریافت تسهیلات، اظهار کرد: حرفه های جدید تنوعی در بازار کار استان به وجود می آورد و موجب کیفیت بخشی مشاغل می شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای کردستان در ادامه از دستگاه های اجرایی خواست هم در معرفی افراد جهت دریافت وام دقت کافی را داشته باشند و هم جایگزین مناسب برای افراد معرفی شده که موفق به دریافت وام نمی شوند مد نظر داشته باشند.
فیروزی همچنین عملکرد صندوق توسعه کار آفرینی امید را در زمینه پرداخت تسهیلات خود اشتغالی خوب ارزیابی کرد و افزود: موضوع مهم، نظارت بر این طرح هاست باید دقت داشته باشید که این اعتبارات منجر به ایجاد اشتغال برای این چهار هزار و 752 نفر که تسهیلات را دریافت کرده اند، شود.
وی در ادامه با اعلام حمایت از طرح زنجیره تولید فرش در استان راه اندازی این زنجیره را در تولید اشتغال موثر دانست و افزود: متاسفانه حمایت های بانکی از آن خوب نبوده و تاکنون با اتکاء به خود سرپا ایستاده است.
فیروزی اظهار کرد: فرش می تواند برندی برای استان باشد اگر مورد حمایت قرار گیرد می تواند در تولید اشتغال بیشتر، موثر باشد.
وی با تاکید بر آمادگی کارگروه اشتغال استان برای حمایت از فرش، گفت: طرح کلانی در این زمینه در دست است که به بانک ها اعلام خواهد شد تا هر کدام آمادگی داشتند از آن حمایت کنند.

منبع خبرگزاری: ایرنا

آدرس کوتاه :