جهش تولید | پنج‌شنبه، ۶ آذر ۱۳۹۹

اصول و ارزش‌ها را نباید بخاطر چندتا رأی زیرسوال برد/ذات دانشگاه، معروف است - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

اصول و ارزش‌ها را نباید بخاطر چندتا رأی زیرسوال برد/ذات دانشگاه، معروف است

اصول و ارزش‌ها را نباید بخاطر چندتا رأی زیرسوال برد/ذات دانشگاه، معروف است


دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان:

به نقل از صدا و سیمای مرکز کردستان ، محمود الله‌مرادی شامگاه یکشنبه در جلسه روسای مراکز دانشگاه علمی کاربردی استان کردستان، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، اظهار کرد: دانشگاه ذاتا یک معروف است چرا که مرکز تربیت و آموزش است و جوانان را جدای از علم‌آموزی، تربیت اسلامی می‌کند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان افزود: انحرافاتی که در جامعه وجود دارد بعضا به دلیل کم‌توجهی به معروفات است که بروز منکرات را موجب می‌شود.

وی تصریح کرد: یکی از ماموریت‌های ستاد امر به معروف و نهی از منکر، ترویج این دو فریضه الهی است که در قالب دستورات باید در جامعه اجرایی شود.

الله‌مرادی اضافه کرد: انسان خلیفه‌الله است و ذاتا پاک بدنیا می‌آید اما اگر انسانی به خطا می‌رود بدلیل برخی بی‌توجهی‌ها در هدایت آن است که باید همواره آنها را امر به معروف و نهی از منکر کرد.

وی اذعان داشت: خداوند به صراحت اشاره می‌کند که همه شماها را خلق کردم و طایفه و قبیله قرار دادم اما بهترین شماها کسانی هستند که پرهیزگار باشند و تقوا را رعایت کنند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان تاکید کرد: اینها همه دستورات الهی است که هیچ احدی نمی‌تواند از آن ایراد بگیرد.

وی افزود: مراکز علمی، آموزشی و دانشگاهی که جای ترویج علم و دانش هستند، در زمره کارهای خیر قرار دارند لذا می‌طلبد بگونه‌ای امورات این مکان‌ها را پیش برد که به انحراف کشیده نشود.

الله‌مرادی همچنین گفت: جامعه ما منکرات زیادی دارد که منشا خیلی از بی‌حجابی‌ها، بی‌عفتی‌ها و ناپاکی‌ها می‌شود که غیبت، تهمت، تقلب، بیکاری و صدور مدرک خارج از عرف را نیز در برمی‌گیرد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان گفت: اگر هر کدام از ماها یک قدم در راستای سالم‌سازی جامعه برداریم، جزو آمران به معروف هستیم و قطعا ریشه منکرات برچیده خواهد شد.

وی افزود: معلمی شغل انبیاست چون هدایتگر است و لذا باید اقدامات آنها به تربیت ختم شود که براساس و در چهارچوب دستورات دین مبین اسلام باشد.

الله‌مرادی در ادامه از برخی نسبت‌های ناروا به نظام اسلامی انتقاد کرد و یادآور شد: امروز می‌بینیم هر آنچه که خوب است به نماینده و مسوول ربط دارد اما هر آنچه به زعم آنها بد است، به نظام ربط می‌دهند و این عین ظلم به نظام است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان با تاکید بر توجه ویژه کاندیداها به آموزه‌های دین، گفت: گاها بخاطر جمع‌آوری چند تا رأی تمامی اصول و ارزش‌ها را زیرسوال می‌برند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: دانشجو با هدف تحصیل و ارتقای سطح علمی وارد دانشگاه می‌شود که بدترین منکر آن است، آن دانشجو بی‌سواد از دانشگاه فارغ‌التحصیل شود.

الله‌مرادی ادامه داد: شاید در این دنیا به راحتی از برخی مسائل عبور کنیم اما در برابر خداوند و ترازوی عدل آن نمی‌توان فرار کرد چرا که مثقال ذره هم مورد سنجش قرار می‌گیرد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان خاطرنشان کرد: ما در ستاد امر به معروف و نهی از منکر، مطلق به دنبال مچ‌گیری و یا گزارش‌دهی نیستیم بلکه انتظار داریم همه و بخصوص مسوولان خود را در برابر قانون الهی موظف بدانند و بخاطر رضایت خداوند امر و نهی کنند.

 

آدرس کوتاه :