جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

اشتغالزایی در حوزه گردشگری روستایی - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

اشتغالزایی در حوزه گردشگری روستایی

اشتغالزایی در حوزه گردشگری روستایی


رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری تاکید کرد:

اشتغالزایی در حوزه گردشگری روستایی

3 روستای پالنگان، سلین و نوره به عنوان روستاهای هدف گردشگری در استان معرفی و با هدف اشتغالزایی در حوزه گردشگری ساماندهی می شوند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور که به سنندج سفر کرده بود در جلسه شورای اداری استان از اشتغال روستایی به عنوان اشتغال پاک و دوستدار محیط زیست نام برد و گفت: می توان با استفاده از ظرفیت های سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری جمعیت روستایی را ماندگار کرد.

احمدی پوربا اشاره به اینکه کردستان قابلیت تبدیل شدن به یک برند در حوزه گردشگری را دارد افزود : پرونده اورامان برای ثبت جهانی آماده ی ارائه به یونسکواست.

معاون رئیس جمهور از کلاش به عنوان یک نشان صنایع دستی نام برد که می تواند به دنیا معرفی شود.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در استان کردستان هم دراین جلسه خواستار سرمایه گذاری و تصمیم گیری صحیح در حوزه بهره گیری از ظرفیت های گردشگری استان شد.

علوی نماینده مردم سنندج ، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی توسعه گردشگری را نیازمند ایجاد زیرساخت های مناسب در استان دانست و گفت : در سفر رییس جمهور به کردستان قرار بود 10 میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت های گردشگری استان اختصاص یابد که متاسفانه هنوز جذب نشده است.

استاندار کردستان هم ازتوریسم درمانی به عنوان یکی دیگر از مزیت های استان اشاره کرد و افزود : هم اکنون حدود 25 درصد گردشگری استان مربوط به گردشگری در حوزه سلامت است.

زاهدی در این جلسه از تصویب طرح ساماندهی مبادلات مرزی در جلسه هیئت دولت خبر داد و گفت : با تصویب این طرح خانوارهای تا شعاع 20 کیلومتری مرز می توانند با بهره مندی از این قانون اقدام به واردات کالا کنند.

مدیران کل سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استانهای کرمانشاه ، ایلام وهمدان هم در این جلسه گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه گردشگری روستایی ارائه دادند.

دکتر زهرااحمدپوری بعداز این جلسه به جمع فعالان حوزه گردشگری و صنایع دستی رفت و پای درددل های آنها نشست.

مدرسه خوابی، عدم ساماندهی اماکن گردشگری، حمایت ضعیف از بخش خصوصی و عدم اعطایی تسهیلات مناسب به فعالان این حوزه از مهمترین دغدغه های این افراد بود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری هم در این جلسه از بخش خصوصی به عنوان پیشرانان توسعه نام برد و گفت : باید با تبلیغات مناسب در همه زمینه ها ظرفیت های استان برای حضور گردشگربه خوبی معرفی شود

 

منبع خبرگزاری: خبرگزاری صداوسیمامرکزکردستان

آدرس کوتاه :