رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

اسکان 40 هزار مسافر در کردستان - نمایش محتوای خبر

 

 

اسکان 40 هزار مسافر در کردستان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان:

اسکان 40 هزار مسافر در کردستان

به گزارش واحد خبر سنندج، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان اظهار کرد: بر اساس آمار ارائه شده از آغاز تعطیلات نوروزی تاکنون بیش از 40 هزار نفر مسافر در کردستان اسکان داده شده‌اند.

سیدمحسن علوی خاطرنشان کرد: امسال در بحث اسکان مهمانان نوروزی تاکنون خوشبختانه هیچ مشکلی نداشته‌ایم و تمام دستگاه‌های متولی در این حوزه به بهترین شیوه عمل کرده‌اند.

وی به برخی از ظرفیت‌های استان در بحث اسکان و استقبال از مسافران نوروزی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر سه هزار و 300 تخت فعال در قالب هتل‌ها و مهمان‌سراها در سطح استان فعال است.

علوی از برنامه‌ریزی برای توسعه اقامتگاه‌های ارزان قیمت در استان خبر داد و گفت: این مهم به ویژه در روستاهای هدف گردشگری به صورت ویژه در دستور کار قرار خواهد گرفت.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان تصریح کرد: در کنار ظرفیت هتل‌ها و مهمان‌سراها 112 خانه استیجاری دارای مجوز به صورت آشکار در بحث خدمات‌رسانی به مسافران فعالیت و در کنار آن نیز بیش از 200 خانه استیجاری دیگر بدون داشتن مجوز فعالیت می‌کنند.

علوی با بیان اینکه نظارت و جلوگیری از فعالیت آنها با جدیت خاصی دنبال می‌شود، خاطرنشان کرد: از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون بیش از 10 واحد استیجاری به دلیل عدم رعایت استانداردهای لازم پلمب شده است.

به گفته وی، 300 هزار بروشور معرفی شهرستان‌های کردستان چاپ و بخش قابل توجهی از آن توزیع شده است، امسال همچنین به صورت ویژه از فضای مجازی نیز برای معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان استفاده شده است.

وی از ثبت827 اثر استان کردستان در قالب آثار تاریخی و طبیعی و میراث ناملموس خبر داد و گفت: شهرستان بیجار با 196 اثر ثبت شده رتبه نخست را در این زمینه دارد.

رئیس آموزش و پرورش کردستان نیز با اشاره به ظرفیت‌های آموزش و پرورش در بحث اسکان مهمانان نوروزی در سطح استان گفت: بیش از 2 هزار و 274 مدرسه در قالب 238 مدرسه در استان آمادگی پذیرش و خدمات‌رسانی به مهمانان نوروزی را دارند.

به گفته رشید قربانی از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون بیش از 2 هزار نفر در اماکن اسکان آموزش و پرورش استان با اولویت فرهنگی‌ها اسکان داده شده‌اند.