جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ فروردین ۱۳۹۹

اسکان بیش از 49 هزار گردشگر در اقامتگاه های کردستان - نمایش محتوای خبر

 

 

اسکان بیش از 49 هزار گردشگر در اقامتگاه های کردستان

معاون گردشگری میراث فرهنگی و صنایع دستی استان کردستان بیان کرد:

اسکان بیش از 49 هزار گردشگر در اقامتگاه های کردستان

معاون گردشگری میراث فرهنگی و صنایع دستی استان کردستان گفت: در سه ماه نخست امسال تعداد 49 هزار و 812 گردشگر در اقامتگاه های استان کردستان اسکان یافتند.

آرمان وطن دوست افزود: در سه ماه نخست سال گذشته تعداد 46 هزار و 939 نفر در گردشگر وارد استان کردستان شدند و در اقامتگاه ها اسکان یافتند.

وی گفت: حضور گردشگران در استان کردستان در سه ماه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 6.1 درصد افزایش داشته است.

وی خاطرنشان کرد: شهرستان های بانه، مریوان سنندج و سقز به ترتیب بیشترین گردشگران استان را به خود اختصاص داده است.

به گفته وی مریوان با داشتن جاذبه های گردشگری، طبیعت بکر و زیبا، وجود دریاچه زریبار و روستاهای هدف گردشگری، روستاهای منطقه اورامان کردستان، مورد توجه بوده است.

پالنگان، بناهای تاریخی سنندج، قلعه زیویه و مجتمع های تجاری و تفریحی در بانه از دیگر مقاصد گردشگری استان کردستان است و سالانه هزاران مسافر و گردشگر از این مناطق دیدن می کنند.

شهرستان بانه فرهنگ و تاریخی 6 هزار ساله دارد و تاکنون 220 اثر تاریخی و فرهنگی در آن شناسایی شده است.

کردستان دارای 10 شهرستان است و شهرستان سنندج به عنوان مرکز این استان و صدها مکان تاریخی و طبیعی جایگاه ویژه ای در جذب گردشگران داخلی و خارجی دارد.

استان کردستان دارای یک هزار و 519 اثر تاریخی شناسایی شده شامل آثار باستانی، غارهای طبیعی، درختان کهنسال، میراث منقول، قنات و مکان های طبیعی است.

تاکنون 35 منطقه گردشگری در استان کردستان شناسایی شده است

منبع خبرگزاری: صداوسیما مرکز کردستان