رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

اسلام و امت اسلامی تمام هم و غم امام راحل بود - نمایش محتوای خبر

 

 

اسلام و امت اسلامی تمام هم و غم امام راحل بود

امام جمعه موقت سقز:

اسلام و امت اسلامی تمام هم و غم امام راحل بود

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از سنندج، ماموستا سیدحسین حسینی در خطبه‌های نماز جمعه سقز با تسلیت ایام سوگواری امام خمینی(ره) افزود: ایشان شخصیتی اسلامی و مردی راستین در راه ترویج اسلام بود.

امام جمعه موقت سقز با بیان اینکه ایران اسلامی با درایت و رهبری ایشان به پیروزی رسید و برای همیشه از زیر سلطه استکبار جهانی خارج شد.

ماموستا حسینی ادامه داد: امروز راه و روش امام خمینی(ره) در بسیاری از آزادمردان جهان و مسلمانان واقعی نمود دارد و این نشان از اسلامیت آن شخصیت والا مقام داشت.

وی در ادامه خطبه‌های نمازمعه این هفته با بیان گوشه‌های دیگری از شخصیت امام خمینی(ره) افزود: آن امام بزرگوار تمام هم و غمش اسلام و امت اسلامی بود که در بسیاری از کشورها مورد ظلم و ستم واقع می‌شدند و همواره بر اتحاد مسلمانان در برابر استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا تاکید داشتند.

حسینی گفت: امروز انقلاب اسلامی در بین آزادمردان و مسلمانان ریشه دوانده است و انشالله روزی شاهد پیروزی اسلام بر کفر جهانی خواهیم بود.

امام جمعه موقت سقز در ادامه خطبه‌ها به قیام 15 خرداد 42 هم اشاره کرد و گفت: انقلاب اسلامی ایران از همان سال به رهبری امام خمینی(ره) آغاز شد و سرانجام به پیروزی رسید.

وی در ادامه به دستگیری از نیازمندان واقعی جامعه هم اشاره کرد و خواستار کمک به افراد نیازمند جامه در زمینه‌های مختلف شد.

حسینی دین اسلام را دین برتر دانست و گفت: پیروی از این دین الهی موجب رستگاری انسان در دنیا و آخرت خواهد شد.

امام جمعه موقت سقز احترام به بزرگترها به ویژه پدر و مادر را از دیگر وظایف مسلمانان دانست و ادامه داد: انسان مسلمان باید این فریضه اسلامی را نیز همواره به جای آورد تا موجبات خشنودی خداوند را فراهم کند.