جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

آسفالت 1300 متر از خیابان ها و معابر شهر اورامان توسط شهرداری - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

آسفالت 1300 متر از خیابان ها و معابر شهر اورامان توسط شهرداری

آسفالت 1300 متر از خیابان ها و معابر شهر اورامان توسط شهرداری


سرپرست شهرداری اورامان گفت:

چنور بیگزادی اظهار کرد: برای روکش و آسفالت خیابان ها و معابر شهر اورامان در مجموع یک هزار و 400 تن آسفالت مصرف شده است.
وی ادامه داد: آسفالت خیابان اصلی شهر اورامان در 2 فاز به اتمام رسید و عملیات اجرای فاز سوم به طول 850 متر به دلیل عدم ساماندهی آبهای سطحی و فاضلاب به سال آینده موکول شد.
به گفته وی، هزینه تقریبی این پروژه در مجموع 35 میلیارد ریال برآورد شده است که به صورت تهاتر قیر با شرکت قندیل مریوان انجام شده است.
سرپرست شهرداری اورامان اضافه کرد: هم اکنون پروژه پیاده روسازی با همیاری و مشارکت شهروندان آغاز و در حال اجراست و آبهای سطحی نیز که از پنج مسیر فرعی وارد خیابان اصلی می شد به کانال زیر گذر خیابان اصلی هدایت شده است.
وی از ترمیم سنگ فرش سطح شهر با مشارکت مردم و ترمیم مسیر دسترسی به مسجد جامع شهر اورامان خبر داد و افزود: نخاله های به جا مانده از حفاری های شرکت گاز و شرکت آبفای شهری در معابر شهر اورامان بارگیری و تخلیه شد.
بیگزادی به پرداخت بدهی های شهرداری اشاره کرد و افزود: ازسال 93 تاکنون شهرداری اورامان 6 میلیارد ریال بدهی داشت که خوشبختانه موفق شدیم از محل واریزی های دولت به شهرداری 50 درصد از این بدهی ها را در طول سه ماه اخیر سالجاری پرداخت کنیم.
به گفته او، بدهی پرداخت شده شامل دستمزد کارگران فصلی، اقساط بیل مکانیکی خریداری شده برای شهرداری، بیمه و حقوق و معوقه کارمندان شهرداری اورامان است.
وی با بیان اینکه در طول چهار ماهه اخیر 10 چشمه سرویس بهداشتی در پارک کودک شهر اورامان با همکاری و مشارکت سپاه شهرستان احداث و تکمیل شده، از جذب هشت میلیارد ریال اعتبار خبر داد و گفت: با پیگیری های به عمل آمده موفق شدیم برای احداث ساختمان آتش نشانی و تکمیل پارک کودک شهر اورامان اعتبارات لازم را جذب کنیم.
شهر اورامان با 10 روستای تابعه و جمعیت بیش از 12 هزار نفری از توابع شهرستان سروآباد است که در سال 91 از روستا به شهر ارتقا یافت و در فاصله 70 کیلومتری از مرکز شهرستان واقع شده است.
شهرستان مرزی سروآباد در فاصله 90 کیلومتری از سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

 

منبع خبری: ایرنا

آدرس کوتاه :