رونق تولید ملی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸

استقلال و آزادی بزرگترین ارمغان انقلاب اسلامی برای ملت ایران است - نمایش محتوای خبر

 

 

استقلال و آزادی بزرگترین ارمغان انقلاب اسلامی برای ملت ایران است

استاندار کردستان:

استقلال و آزادی بزرگترین ارمغان انقلاب اسلامی برای ملت ایران است

عبدالمحمد زاهدی پیش از ظهر امروز در مراسم زنگ انقلاب که با حضور دانش‌آموزان، فرهنگیان و جمعی از مسولان استانی در مجتمع امام خمینی(ره) سنندج برگزار شد، اظهار کرد: 37 سال پیش در چنین روزی کشور ما از یک سو در التهاب، اضطراب و نگرانی از اتفاقات بدو ورود امام راحل به داخل کشور و از سوی دیگر در شور و اشتیاق استقبال از ایشان به سر می‌برد.

وی با اشاره به اینکه نظام حاکم و دولت وقت تهدید کردند که اجازه فرود هواپیمای امام را نمی‌دهند، افزود: در آن دوران اشتیاق و استقبال مردم از امام(ره) به حدی بود که مسئولان مربوطه در تهران خود مجبور به همکاری شدند.

زاهدی خاطر نشان کرد: مردم ما نشان دادند هرجا اراده و خواست مردم باشد هیچ قدرتی در برابر آن خواسته نمی‌تواند مانع اراده و حرکت مردم شود و این حرکت را متوقف نماید.

وی بیان کرد: در طول تاریخ اگر تاریخ حکام، ملوک و پادشاهان و رهبران کشورهای دنیا را بررسی کنیم می‌توانیم ادعا کنیم که حضرت امام(ره) علیرغم نبود امکانات ارتباطی هم استقبال بی‌نظیر و هم بدرقه‌ای چشمگیر داشتند.

استاندار کردستان با اشاره به شعارهای مردمی در دوران پیروزی انقلاب اسلامی یادآور شد: در زمان شکل‌گیری انقلاب اسلامی شاهد اعلام شعارهای مختلفی از سوی مردم بودیم اما هر چه به 22 بهمن نزدیکتر می‌شدیم شعارها یکدست می‌شد.

زاهدی اضافه کرد: بدون استثنا تمام شعارهایی که قبل از پیروزی انقلاب تا 22 بهمن شکل گرفت همگی از زبان مردم بود و از کف خیابان‌ها ساخته شد.

وی یادآور شد: شکل‌گیری شعار استقلال، آزادی دلیل تاریخی دارد و مردم ما در طول تاریخ عدم استقلال و عدم آزادی را شاهد بودند و این مهم باعث شد تا شعار استقلال ‌آزادی جمهوری اسلامی شعار یکدست همه مردم در پیروزی انقلاب اسلامی باشد.

وی با اشاره به نظام‌های قبل از انقلاب بیان کرد: تمامی نظام‌های قبل از انقلاب طایفه‌ای و خانوادگی بودند و انتخابات آنها نیز بر اساس خواست دولت شکل می‌گرفت اما در نظام جمهوری اسلامی ایران این مهم بالعکس شده است.

استاندار کردستان اضافه کرد: نظام حاکم بر کشور ما در دولت وقت نظامی وابسته به غرب بود و ایران مجبور به حفظ منافع آمریکا در برابر شوروی بود و پول نفت و درآمد کشور صرف حفظ منافع آمریکا می‌شد.

وی بحث دین‌زدایی را نیز یکی از حرکت‌های رژیم طاغوت برشمرد و گفت: مردم ما از استبداد رنج می‌بردند و یکی از خواسته‌های مردم در آن زمان آزادی از بند استبداد بود.

زاهدی در پایان اضافه کرد: رهبری بی‌نظیر امام در انقلاب اسلامی از تفاوت‌های انقلاب اسلامی در برابر سایر انقلاب‌هاست و امام بدون حرکت‌های مسلحانه و تنها با همراهی مردم در برابر رژیم شاه ایستادند و حتی کسانی که به ظاهر وابسته به نظام طاغوت بودند به کمک مردم آمدند.