جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ فروردین ۱۳۹۹

استقبال مردم در شعب اخذ رای بسیار بالا است - نمایش محتوای خبر

 

 

استقبال مردم در شعب اخذ رای بسیار بالا است

فرماندار شهرستان دیواندره بیان کرد:

استقبال مردم در شعب اخذ رای بسیار بالا است

جعفر توان روز جمعه در حاشیه بازدید از شعب اخذ رأی در این شهرستان افزود: مردم این شهرستان از ساعات اولیه در شعب اخذ رای حاضر شدند و تاکنون استقبال از پروسه انتخابات در این شهرستان بسیار خوب بوده است.
وی اضافه کرد: واجدین شرایط در شهرستان رأی خود را به ساعات پایانی موکول نکنند و در همین ساعات اولیه به شعب اخذ رأی مراجعه کنند.
وی از آمادگی کامل شعب اخذ رای در شهرستان خبر داد و افزود: امکانات و تعرفه رای به میزان کافی توزیع و امنیت شعب هم با همکاری بخش‌های مختلف تامین شده است و مشکلی در شعب و ارائه خدمات وجود ندارد.
رئیس ستاد انتخابات شهرستان دیواندره اظهار کرد: کلیه عوامل اجرایی تا آخرین ساعات حضور دارند و مردم باید مدنظر داشته باشند با توجه به برگزاری همزمان 2 انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی، شمارش آرا کمی به طول می انجامد ولی تلاش می‌کنیم در کوتاه ترین زمان نتایج شمارش آرا را به ستاد انتخابات استان اعلام کنیم.
وی در ادامه حضور و مشارکت مردم در انتخابات را بیانگر مشروعیت نظام جمهوری اسلامی دانست و تاکید کرد: حضور و مشارکت بالا در پای صندوق های رأی، پشتوانه مردمی نظام جمهوری اسلامی است و تضمین کننده امنیت کشور می باشد.
فرماندار دیواندره عنوان کرد: حضور حداکثری مردم در انتخابات بیانگر وحدت ملی در کشور است و نشان می‌دهد مردم ایران جدا از هر تفکری که دارند حامی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند.
انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با سراسر کشور در 118 شعبه شهرستان دیواندره در حال برگزاری است.
مردم کردستان در انتخابات سال 96 علاوه بر انتخاب رئیس جمهور منتخب خود اعضای شوراهای اسلامی 29 شهر و یک هزار و 312 روستا را نیز انتخاب می کنند.
شوراهای اسلامی 22 شهر استان دارای پنج عضو، 6 شهر هفت عضو و یک شهر دارای 9 عضو است
از یک هزار و 312 روستایی که واجد شرایط برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی هستند 29 روستا دارای پنج عضو و یک هزار و 283 روستا نیز دارای سه عضو هستند.

 

منبع خبرگزاری: ایرنا