رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

استقبال خوب هنرمندان بسیجی کردستان از جشنواره‌ها - نمایش محتوای خبر

 

 

استقبال خوب هنرمندان بسیجی کردستان از جشنواره‌ها

رئیس سازمان بسیج هنرمندان کردستان عنوان کرد

استقبال خوب هنرمندان بسیجی کردستان از جشنواره‌ها

علی‌عباس داودنیا ، در نشست خبری با قدردانی از تعامل و همکاری رئیس حوزه هنری کردستان با سازمان بسیج هنرمندان، اظهار داشت: سیاست و هدف سازمان بسیج هنرمندان کمک به کارهای بر زمین مانده است و در این زمینه با حوزه هنری و ارشاد اسلامی تعامل خوبی داریم.

به گفته رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان کردستان، این سازمان با استفاده از ظرفیت 8 انجمن سازماندهی شده در کردستان، اقدامات خوبی در زمینه‌های مختلف هنری در کردستان انجام شده است.

داودنیا تصریح کرد: سال گذشته سازمان بسیج هنرمندان جدای از برگزاری جشنواره شعر کنگره شهدای پیشمرگان مسلمان کرد، جشنواره آواها و نواها، جشنواره فیلم بسیج و جشنواره شعر بسیج را در استان برگزار کرد که با استقبال خوب هنرمندان روبه‌رو بود.

وی خاطرنشان کرد: مجموعه اشعار جشنواره شعر پیشمرگان کرد مسلمان در قالب کتابی با عنوان گلواژه‌های سرزمین مجاهدت‌های خاموش به چاپ رسید.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان کردستان همچنین از تشکیل حلقه‌های شجره طیبه صالحین هنرمندان بسیجی استان خبر داد و گفت: برگزاری چندین کارگاه آموزشی از جمله کارگاه آموزشی تربیت گوینده و مجری از دیگر اقدامات این سازمان در کردستان در سال گذشته بود.

وی اضافه کرد: امسال هم چندین جشنواره از جمله جشنواره دوسالانه هنرهای تجسمی، جشنواره ادبیات داستانی، آوا و نواها و تئاتر بسیج توسط سازمان بسیج هنرمندان کردستان برگزار خواهد شد.

داودنیا معرفی فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه را از سیاست‌های بسیج هنرمندان عنوان کرد و گفت: به همین منظور تاکنون سه شهید هنرمند در کردستان شناسایی شده است که شهید پیمان ویسی یکی از سه شهید هنرمند است که سال گذشته توسط گروهک‌های ضدانقلاب در کامیاران به شهادت رسید.

وی در ادامه با یادآوری نامگذاری سالروز شهادت شهید آوینی با عنوان روز قشر بسیج هنرمندان، گفت: برنامه‌هایی متناسب با این ایام پیش‌بینی شده است که به صورت مشترک با حوزه هنری و ارشاد اسلامی در کردستان برگزار می‌شود.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان کردستان تجلیل از 8 هنرمند شاخص استان و دیدار با خانواده شهدای هنرمند را نمونه‌ای از برنامه‌های روز قشر بسیج هنرمندان عنوان کرد.

منبع خبرگزاری: فارس