سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

استان کردستان به یک کارگاه سازندگی تبدیل شده است - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

استان کردستان به یک کارگاه سازندگی تبدیل شده است

استان کردستان به یک کارگاه سازندگی تبدیل شده است


وزیر راه و شهرسازی در سفر به شهرستان سقز عنوان کرد:

استان کردستان به یک کارگاه سازندگی تبدیل شده است

عباس آخوندی در سفر به شهرستان سقز و در سخنانی در فرودگاه نیمه کاره این شهر، با اشاره به اینکه عزم دولت بر اتمام طرحهای عمرانی، بر تسریع در اجرای پروژه های نیمه تمام تأکید کرد.

وی با بیان اینکه از سال 74 تقریباً کار ساخت فرودگاه سقز آغاز شده است، گفت: در صورت اتمام ساخت این فرودگاه، حدود 2 میلیون نفر را تحت پوشش قرار می دهد.

وزیر راه و شهرسازی افزود: مشکلاتی در زمینه تملک زمین فرودگاه سقز وجود داشت که در این سفر دستورات لازم نیز در زمینه تملک زمین داده شد.

وی ادامه داد: به زودی تطویل باند، ساخت عرشه و پایانه فرودگاه سقز به پیمان سپرده می شود و عملیات آن آغاز خواهد شد.

وی اظهار کرد: فرودگاه سقز از طرحهای مادر است و وزارت راه به این کریدور نگاه ویژه دارد و 38 کیلومتر باقی مانده آن به زودی به پیمانکار سپرده می شود.

وی در سفر خود به سقز، دستور آغاز به کار عملیات اجرایی بزرگراه سقز ـ بوکان را نیز صادر کرد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: بزرگراه سقز ـ بوکان دارای 25 کیلومتر است که با اتمام آن شاهد کاهش ترافیک در این مسیر خواهیم بود.

وزیر راه و شهرسازی همچنین در بازدید از بیمارستان 235 تختخوابی سقز گفت: تاکنون برای ساخت این بیمارستان 300 میلیارد ریال هزینه شده و برای اتمام آن 250 میلیارد ریال دیگر نیاز است.

نماینده مردم شهرستانهای سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی هم بر اتمام طرح فرودگاه، تسریع در اتمام بیمارستان 235 تختخوابی و آسفالت 7 کیلومتر جاده سقز ـ مریوان تأکید کرد.

محسن بیگلری با اشاره به تلاش دولت برای اتمام آسفالت جاده های روستایی عنوان کرد: 400 کیلومتر راه روستایی به پیمان سپرده شده است که برای اتمام آن 300 میلیارد ریال نیاز است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: برای بهسازی و آسفالت مسیرهای منتهی به سقز، بیش از 100 میلیارد ریال اعتبار نیاز است که باید بودجه لازم برای آن اختصاص داده شود.

علی اکبر ورمقانی، فرماندار سقز هم با بیان اینکه، جاده سقز - مریوان از جاده های بکر برای گردشگری است، خواستار تسریع در اتمام آسفالت 7 کیلومتر باقی مانده این مسیر شد.

 

منبع خبرگزاری: صداوسیما مرکز کُردستــــان

آدرس کوتاه :