جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

استانداردسازی محصولات کمک به تحقق اقتصاد مقاومتی است - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

استانداردسازی محصولات کمک به تحقق اقتصاد مقاومتی است

استانداردسازی محصولات کمک به تحقق اقتصاد مقاومتی است


فرماندار قروه گفت:

استانداردسازی محصولات کمک به تحقق اقتصاد مقاومتی است

شعبان سپهر در حاشیه نشست بررسی راهکارهای تقویت رعایت استاندارد که در فرمانداری قروه برگزار شد، اظهار داشت: رعایت استاندارد و اهمیت رعایت شاخص‌های آن در سطح رفاه عمومی،موجب اعتمادسازی شده و در امر سلامت اجتماعی نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند.

به گفته فرماندار قروه، امروزه کیفیت، خواسته و میلی زودگذر و تبلیغاتی نیست؛ زیرا موضوع مرگ و زندگی مطرح است و بی‌توجهی به آن در سطح تولید، موجب از دست رفتن مشتریان و کاهش درآمد می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه  فلسفه استاندارد برای اطمینان بخشی به مردم درباره کیفیت کالایی است که مصرف می‌کنند، گفت: تعامل انسان‏ها با هم و زندگی در عصر حاضر، به ‏ویژه با رشد فن‏اوری، به اندازه ‏ای پیچیده شده است که اگر برای همه موارد، استاندارد معینی تعریف نشود و افراد ملزم به اجرای آن نشوند، زندگی طاقت‏ فرسا می‌شود.

این مسؤول با اشاره به اینکه سودجویی در زمینه‌های اقتصادی، نظام اجتماعی و کارکردهای اخلاق در جامعه را تحت‌‌الشعاع خود قرار داده است، خاطرنشان کرد: در میان تولید کنندگان کالا، کسانی هستند که برای سود بیشتر، استانداردهای کیفیت در تولید را نادیده می‌گیرند که برخورد با این افراد و متوقف کردن روند سودجویی آنان نیازمند نظارت‌های ویژه است.

سپهر به دو نقش اصلی اداره استاندارد و تحقیقات صنعتی اشاره و اظهار داشت:  این دستگاه ، موظف است تا با اعمال نظارت‌های جدی از لطمه دیدن مصرف کنندگان جلوگیری کند  و هم به نمایندگی از مردم وظیفه دفاع از حقوق مصرف کنندگان را بر عهده دارد.

وی دو حق سلامتی و حقوق شهروندی را حقوقی بیان کرد که استاندارد موظف به  تامین آن برای مردم است و تاکید کرد: هر کشور در حال توسعه که افزایش و بهبود ظرافت صنعتی را در رأس برنامه‌های خود قرار داده باشد، درمی‏یابد که استانداردسازی شاخص‏های تولید و خدمات و همچنین سنجش و کنترل کیفیت محصولات، از جمله نکات اصلی در برنامه‌های توسعه است.

فرماندار قروه به وجود کارخانجات و واحدهای تولیدی در سطح شهرستان اشاره و خاطرنشان کرد: این واحدها در امر تولید نیازمند پشتیبانی و نظارت برای تولید با کیفیت هستند تا بتوانند در سطح استان و کشور حرف‌هایی برای گفتن داشته باشند.

وی در ادامه با تأکید بر تلاش برای درک و شناخت بیشتر مردم از استاندارد، گفت:یکی از راه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی، تامین نیازهای کشور از محل تولیدات داخلی است که این مهم نیز نیازمند تولید با کیفیت و همسو با استانداردهای ملی و بین‌المللی است.

به گفته فرماندار قروه، با توجه به تأکید بند 24 اقتصاد مقاومتی نسبت به ترویج و افزایش پوشش استاندارد برای همه محصولات داخلی، اهمیت و تاثیرگذاری استاندارد در جامعه را مشهودتر از پیش و رسالت سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی را نیز بیش از پیش سنگین کرده است.

منبع خبری: روابط عمومی فرمانداری قروه

آدرس کوتاه :