جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

استاد حبیب قادرپناه - نمایش محتوای صدا

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

استاد حبیب قادرپناه

استاد حبیب قادرپناه


هنرمند

استاد حبیب قادرپناه

در تاریخ چهارم بهمن ماه 1306 در شهر کرمانشاه دیده به جهان گشودم. تحصیلات خود را تا مقطع دیپلم در رشته ادبیات و علوم انسانی ادامه دادم. در سال 1335 در رادیو سنندج استخدام شدم که ریاست وقت را آن زمان مرحوم دکتر کاظم وکیل ( به صورت پاره وقت) عهده دار بود. همکارانم در آن زمان آقای معمارپور( به صورت پاره وقت)، سرکارخانم مستوره زندی( به صورت پاره وقت)، جناب آقای سیامک اردلان (به صورت تمام وقت) و مرحوم ملا حسام الدین مجتهدی عضو شورای نویسندگان ( به صورت پاره وقت) بودند. با حداقل کارمند حداکثر کار را انجام می دادیم. در طول روز از صبح تا ساعت 2 بعدازظهر کارهای دفتری را در محل استیجاری تبلیغات آن زمان( که به اطلاعات و رادیو تغییر نام داد) انجام می دادم و از ساعت 3 بعدازظهر تا 5 و نیز از ساعت 7 تا 9 شب برنامه رادیویی را اداره می کردم. از سال 1342 به محل جدیدالاحداث آن در خیابان ژاندارمری)فلسطین) که اداره ارشاد فعلی است نقل مکان کردیم و با حدود 40 نفر کارمند برنامه هایی از 6 بامداد تا 9 شب اداره می کردم  که از همین جا به همه همکارانم درود می فرستم.

اینجانب عضو شورای نویسندگان رادیو بودم و برنامه هایی مانند بزم جمعه ( نازک بین رادیو توسط مرحوم غفار وارستگان شاعر تهیه می شد) برنامه بی تاوان و گولاله که برنامه ای دو ساعته بود، دهقان، خانه و خانواده و ایران در برابر تاریخ را نوشته و علاوه بر کارهای اداری روزانه اجرا می کردم. کار گویندگی کردی و فارسی را علاوه بر وظایف دیگرم انجام می دادم.

تا سال 1349 بعنوان رییس رادیو و معاون اداره سنندج انجام وظیفه می نمودم. در این مدت دوره های تهیه کنندگی، مدیریت و گویندگی را در سه مرحله در تهران گذراندم. تا سال 1349 در رادیو سنندج بودم. در سال 1350 رادیو منتزع شد و اینجانب به عنوان رییس روابط عمومی مطبوعات اداره کل ارشاد اسلامی کرمان شروع به انجام وظیفه کردم و در سال 1359 بازنشست شدم.