جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

ارتقا بهره وری در مصرف آب در دستور کار قرار گیرد - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

ارتقا بهره وری در مصرف آب در دستور کار قرار گیرد

ارتقا بهره وری در مصرف آب در دستور کار قرار گیرد


استاندار کردستان

ارتقا بهره وری در مصرف آب در دستور کار قرار گیرد

عبدالمحمد زاهدی افزود: در سال جاری وضعیت بارندگی بسیار مناسب بود و پیش بینی شده که باز هم بارش هایی را در هفته جاری و هفته های آینده داشته باشیم و بدون شک وضعیت کشاورزی ما نسبت به سال گذشته بهتر خواهد بود.
وی گفت: یکی از مسائل مورد توجه وزارت نیرو و وزارت جهاد کشاورزی ارتقاء بهره وری در مصرف آب و مدیریت صحیح منابع آبی است و با وجود بارش های فراوان باید شرایط را به سمتی سوق دهیم که با کمترین میزان آب بیشترین و بهترین محصول را داشته باشیم.
استاندار کردستان در ادامه اظهار کرد: سال 94 از لحاظ درآمد های دولت سال سختی بود و در بخش عمرانی و تملک دارایی های سرمایه ای وضعیت خوبی وجود نداشت و یکی از مسائل نیز کاهش شدید قیمت نفت بود.
وی افزود: از سال 92 و به تدریج از سال 93 که کاهش قیمت نفت شروع شد و امسال میزان درآمد نفتی به کمتر از یک چهارم سال 92 رسید و مشکل جدی را برای پروژه های نیمه تمام و پروژه های جدید ایجاد کرد.
زاهدی اظهار امیدواری کرد با گشایشی که به واسطه قیمت نفت ایجاد می شود با افزایش درآمدهای دولت در سال جاری پروژه های نیمه تمام را به اتمام برسانیم.
وی با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری با عنوان سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل گفت: رهبری برای چندمین بار است که مسئله اقتصاد مقاومتی را مطرح و بر روی آن تاکید دارند و این امر نشان از آن دارد که این مساله دغدغه ای جدی است و همه ما موظف هستیم که به این دغدغه پاسخ مثبت دهیم.
استاندار کردستان افزود: تلاش دولت نیز بر این است که با تشکیل ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی توجه جدی به اجرای سیاست های فکری اقتصاد مقاومتی داشته باشد.
به گفته وی مقام معظم رهبری 10 پیشنهاد را در فرمایشات خود در روز اول فروردین در مشهد داشتند که این موارد ملاک کار ما هست و براساس کارشناسی های انجام شده این پیشنهاد مطرح شده است.
وی گفت: بر این اساس و طی جلسات متعددی که ستاد داشته است، 12 برنامه کلی با زیربخش های مختلف تصویب شده که ابلاغ خواهد شد.
زاهدی با بیان اینکه سال اقدام و عمل به این معنی است که در پایان سال هر دستگاه کارنامه قابل قبولی از فعالیت های خود داشته و آن ارائه دهد افزود: ما باید سعی کنیم بهتر از گذشته تلاش کرده و از دل قوانین مسائلی را در بیاوریم که موانع را رفع می کنند.
وی اظهار کرد: ما در استان کردستان و استان هایی همانند آن اگر تفسیر موثقی از قوانین نداشته باشیم هیچ سرمایه گذاری وارد استان ما نمی شود لذا باید شرایطی را برای ورود سرمایه گذاران و همچنین توسعه استان فراهم کنیم.
استاندار کردستان در ادامه با بیان اینکه آموزش و پرورش مسئولیت آموزش منابع انسانی را بر عهده دارد گفت: مهمترین بحث برای رفع مشکلات آموزشی و پرورشی در استان اصلاح ساختار نیروی انسانی است.
وی افزود: استخدام هایی که در سال های گذشته در آموزش و پرورش انجام شده سطح کیفی کارکنان آموزشی را پایین آورده است لذا باید این مهم بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
استاندار کردستان همچنین به مسئله بومی گزینی دانشگاه ها به عنوان مانعی برای استفاده دانش آموزان استان ها از ظرفیت های کمی و کیفی دانشگاه های عالی و خوب کشور نام برد و گفت: در راستای این موضوع مکاتبات و اقدامات مناسبی انجام شده است.  

 

منبع خبرگزاری: ایرنا

آدرس کوتاه :