جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

آرامگاه شاعر برجسته «ماموستا صیدی هورامی» بازسازی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

آرامگاه شاعر برجسته «ماموستا صیدی هورامی» بازسازی می‌شود

آرامگاه شاعر برجسته «ماموستا صیدی هورامی» بازسازی می‌شود


بخشدار اورامان خبر داد:

صباح محمدی صبح امروز در جریان بازدید از روستای سرپیر از توابع بخش اورامان شهرستان سروآباد ضمن دیدار با مردم این روستا، از نزدیک در جریان مشکلات آنها قرار گرفت.

بخشدار اورامان سپس از محل آرامگاه ماموستا صیدی هورامی بازدید کرد و از وضعیت و شرایط فعلی حاکم بر آرامگاه این شاعر برجسته اورامی زبان اظهار تاسف کد.

وی ضمن تاکید بر لزوم ساماندهی آرامگاه ماموستا صیدی هورامی، بیان کرد: با همکاری شهرداری اورامان تخت، شورای اسلامی شهر و پایگاه منظر فرهنگی تاریخی اورامانات آرامگاه شاعر نامدار کرد ماموستا صیدی هورامی بازسازی وساماندهی می شود.

محمدی افزود: انشاءالله با همکاری وهماهنگی لازم و صورت گرفته درون بخشی و دستگاههای مذکور عملیات اجرایی این پروژه مهم و فرهنگی ازاردیبهشت ماه سال جاری آغاز شود.

وی با اشاره به لزوم توجه بیشتر به مفاخر فرهنگی و معرفی هر چه بهتر آنها به اقشار مختلف مردم به ویژه جوانان و نوجوانان، عنوان کرد: لازم است که در کنار بازسازی آرامگاه صیدی هورامی در حوزه معرفی آثار این شاعر نامدار نیز ادارات و سازمان های مختلف دولتی تلاش دوچندانی داشته باشند.

بخشدار اورامان در ادامه بازدید خود با مردم این روستا دیدار کرد و از نزدیک در جریان مشکلات و نارسایی های آنها قرار گرفت و در سخنانی با اشاره به اهمیت مشارکت و همراهی خود مردم در راستای رفع مشکلات گفت: بخشداری اورامان با تمامی توان خود در راستای رفع مشکلات مردم تلاش خواهد کرد.

 

آدرس کوتاه :