رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

ادای احترام مردم بیجار به مقام شامخ شهدای آتش‎نشان حادثه ساختمان پلاسکو - نمایش محتوای خبر

 

 

ادای احترام مردم بیجار به مقام شامخ شهدای آتش‎نشان حادثه ساختمان پلاسکو

مراسم یادبود شهدای آتش‌نشان ساختمان پلاسکو:

ادای احترام مردم بیجار به مقام شامخ شهدای آتش‎نشان حادثه ساختمان پلاسکو

آتش، آوار، آهن ... کاش به حرمت این همه ایثار کلاه از سر بر می‌داشتی و خاموش می‌شدی... روز سوم هم گذشت! این آتش است که شعله‌ورتر می‌شود، بس است آتش سوزنده، دخترکی چشم به راه پدر است، دست از سوزاندن بردار...

حادثه، اتفاق، سانحه، تصادف بسیار پیش می‌آید، آدم‌های بسیاری جان خود را از دست می‌دهند و می‌میرند، بسیار درد دارد این اتفاقات، اما آتش‌نشان هرگز نمی‌میرد بلکه خود را فدا می‌کند، فدای زنده‌ماندن دیگران، این است که همه در اندوه هستند و آرام و قرار ندارند و می‌خواهند به هر طریقی که شده با خانواده‌های این عزیزان ابراز همدردی کنند.

آتش‌نشانانی که بال‌هایشان سوخته بود اما تا اوج آسمان‌ها پر کشیدند، پر کشیدند تا اوج فداکاری، تا اوج شهادت، و تا اوج ایثار و...

فرشته‌های نجات، آتش‌نشانان حادثه ساختمان پلاسکو را می‌گویم، شنیده‌ایم که می‌گویند صدایشان از زیرآوارها به گوش می‌رسد، این صدای ایثار و از خودگذشتگی است، نه درد و رنج....

این چند روز پا به پای دلتان، دل‌هایشان لرزید و گریه کردند روز و شبشان گم شده از خیال برنگشتنش... اما خانواده‌های آتش‌نشانان نه امروز، که سال‌ها دلشان لرزیده و با بغض و دلهره از خانواده‌هایشان خداحافظی کردند.

چشم‌های بارانی بیجاری‌ها در مراسم یادبود شهدای آتشنشان پلاسکو

ابراهیم‌های ما در آتش، خدایا صبر عطا کن که آرام بگیرد قلب خانواده‌هایشان، خدایا سرزمینمان را دریاب این نجوای هموطنانتان از دیار گروس است که امشب با خانواده‌های داغدار شما همدرد شدند و در مراسم یادبودی که برای شما بود، صبر و بردباری را از خداوند منان برای خانواده‌هایتان خواستند.

چشم‌های بارانی بیجاری‌ها در مراسم یادبود شهدای آتش‌نشان ساختمان پلاسکو، نشان از همدردی با خانواده‌های این شهیدان و درک عمق این درد و اندوه داشت.

مردم دیار گروس با حضور در محل آتش‌نشانی شماره 2 بیجار و روشن کردن شمع، به مقام شامخ این شهدا ادای احترام کردند.

فرماندار بیجار در مراسم یادبود شهدای آتش‌نشان ساختمان پلاسکو، ضمن تسلیت به تمامی هموطنان به رشادت شهدای آتش‌نشان اشاره کرد و گفت: باید به این همه ایثار و فداکاری از خودگذشتگی درود فرستاد.

ایثار شهدای آتش‌نشان مجاهدت در راه خدا است

بیژن زندیه با بیان اینکه اینگونه از خودگذشتگی و فداکاری برای نجات جان مردم و قدم گذاشتن در این مسیر کار هر کسی نیست، بیان کرد: اینگونه مجاهدت‌ها در راه خدا سعادت می‌خواهد.

وی از آتش‌نشانان به عنوان فرشته‌های نجات مردم یاد کرد و گفت: آتش‌نشانی شغل پرخطری است و این حجم از خطر با عشق، فداکاری و ایثار غیرقابل وصف همراه شده که برای ورود به آن دلی دریایی می‌خواهد.

زندیه در ادامه با اشاره به رشادت‌های شهدای آتش‌نشان و صبر و بردباری خانواده‌هایشان، گفت: این مهم وظیفه تمامی هموطنان را بیش از گذشته خطیرتر کرده است.

فرماندار بیجار با اشاره به مزاحمت‌هایی برای کارکنان آتش‌نشانی و تلفن‌هایی مبنی بر وقوع حادثه در منطقه‌ای از شهر بیجار و اطلاع آتش‌نشانان بعد از مراجعه به محل از کذب بودن این خبر، گفت: اینگونه افراد وظیفه خطیر آتش‌نشانان را درک نکرده و برای پرکردن اوقات بیکاری خود دست به چنین اقداماتی می‌زنند.

وی ضمن قدردانی از زحمات آتش‌نشانان دیار گروس، بیان کرد: مردم نیز همیشه قدردان زحمات و ایثارگری‌های آتش‌نشانان بوده و همکاری بیش از پیش با این مردان بزرگ خواهند داشت.

منبع خبرگزاری: فارس