جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ فروردین ۱۳۹۹

اختصاص ۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای بهسازی راه‌های مواصلاتی بانه - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص ۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای بهسازی راه‌های مواصلاتی بانه

فرماندار بانه خبر داد :

اختصاص ۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای بهسازی راه‌های مواصلاتی بانه

محمد فلاحی ، در نشست با اصحاب رسانه شهرستان از راه‌های مواصلاتی به عنوان زیرساخت‌های توسعه و گردشگری نام برد و اظهار داشت: در حال حاضر حدود 44 درصد راه‌های روستایی بانه آسفالت هستند.

وی گفت: امسال از محل اعتبارات تملک دارایی شهرستان 5 میلیارد تومان اعتبار برای بهسازی و ترمیم جاده‌های مواصلاتی بانه تخصیص یافته است.

فرماندار شهرستان بانه تصریح کرد: از اعتبار اختصاص یافته در گام نخست برای تعریض جاده بانه-بویین که مسیر دسترسی به بازارچه رسمی سیران بند، یادمان شهدای گمنام و همچنین منطقه نمونه گردشگری سورین در بخش ننور هزینه می‌کنیم.

وی همچنین از تخصیص 2 میلیارد تومان به صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی و سه میلیارد و 500 میلیون تومان دیگر به بخش‌های مختلف کشاورزی در حوزه‌های منابع طبیعی و دامپزشکی خبر داد و گفت: هدف از تخصیص اعتبارات به بخش کشاورزی ایجاد زمینه اشتغال پایدار است.

فلاحی افزود: متاسفانه شهرستان بانه علیرغم پتانسیل‌های خوبی که در حوزه کشاورزی و صنایع دستی دارد در چند سال اخیر به‌واسطه مبادلات مرزی به فراموشی سپرده شده است.

وی از کاهش رونق بازار بانه خبر داد و اظهار کرد: این موضوع زنگ خطری برای مسئولین و مردم است که باید با حمایت از بخش کشاورزی و حوزه صنایع دستی این کمبودها را جبران کرد.

فرماندار شهرستان بانه در بخش دیگری از سخنان خود به ساماندهی کولبران اشاره کرد و گفت: در حال حاضر برای تعداد 5400 نفر از واجدین شرایط کارت کولبری صادر شده است.

وی گفت: در حال حاضر بیش از 80 قلم کالا که بیشتر مربوط به لوازم خانگی بوده از طریق دو معبر موقت مرزی این شهرستان بدون پرداخت عوارض و گمرک و باهدف کمک به مرزنشینان وارد بازار بانه می‌شود.

منبع خبرگزاری: تسنیم