جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

اختصاص ۴میلیاردتومان اعتبار به تربیت بدنی آموزش وپرورش کردستان - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

اختصاص ۴میلیاردتومان اعتبار به تربیت بدنی آموزش وپرورش کردستان

اختصاص ۴میلیاردتومان اعتبار به تربیت بدنی آموزش وپرورش کردستان


مدیرکل آموزش و پرورش کردستان خبرداد:

اختصاص ۴میلیاردتومان اعتبار به تربیت بدنی آموزش وپرورش کردستان

رشید قربانی امروز سه شنبه درگردهمایی معاونین تربیت بدنی و سلامت ادارات کل آموزش و پرورش سراسر کشور که با حضور معاون وزیر در سنندج برگزارشد، با اشاره به وجود ۱۰ شهرستان و ۱۶ ناحیه و منطقه آموزشی در این استان،گفت: ۸۰ هزار دانش آموز و ۲۴ هزارپرسنل در آموزش و پرورش استان مشغول به تحصیل و کار هستند.

وی با بیان اینکه از کل پرسنل آموزش و پرورش استان هزار و ۲۰۰ نفر در حوزه تربیت بدنی و سلامت هستند، عنوان کرد: یکی از ساحت های پیش بینی شده در سند تحول بنیادین،ساحت تربیت بدنی و سلامت است.

وی بیان کرد: در گذشته توجه زیادی به بخش تربیت بدنی در مدارس نمی شد ولی خوشبختانه در چند سال اخیر شاهد تحولات فراوانی در این حوزه هستیم.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان ادامه داد: در حوزه تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش برنامه محور حرکت کردیم و همین مسئله منجر به موفقیت های فراوانی در این زمینه شده است.

قربانی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش نهاد اجتماعی است، اضافه کرد: موفقیت این نهاد مستلزم جلب مشارکت برون و درون سازمانی است.

وی عنوان کرد: آموزش و پرورش در اجرای طرح های مختلفی هم چون سفیران سلامت و غیره با وزارت بهداشت، ستاد مبارزه با مواد مخدر همکاری می کند.

وی اضافه کرد: نگاه به تربیت بدنی از معنای سلامت جسمی فراتر رفته و امروز به این حوزه نگاه تربیتی ،رفتاری و اخلاقی می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان عنوان کرد: امسال ۴ میلیاردتومان از طرف سازمان برنامه و بودجه استان به حوزه تربیت بدنی آموزش و پرورش استان برای تجهیز، تکمیل و اتمام پروژه ها و سایر امکانات لازم برای این حوزه اختصاص داده شده است.

 

آدرس کوتاه :