جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ فروردین ۱۳۹۹

اختصاص هزار میلیارد ریال اعتبار برای عمران کردستان - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص هزار میلیارد ریال اعتبار برای عمران کردستان

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور گفت:

اختصاص هزار میلیارد ریال اعتبار برای عمران کردستان

جمشید انصاری افزود:  تکالیفی برای شعب و مدیران بانکهای عامل استان نیز در جهت افزایش سقف وام دهی برای حمایت ازپروژه های بخش خصوصی در نظر گرفته شده است.

وی گفت: در همین رابطه برای دستیابی به سرمایه گذاری مطمئن در حمایت از زنجیره فولاد و طرح پتروشیمی استان پیگیریهای لازم انجام شده است

معاون رئیس جمهور و جانشین ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در کردستان همچنین در مورد حل مشکل تامین آب کردستان افزود: تامین آب آشامیدنی مورد نیاز استان، بدون هیچ محدودیتی در اولویت برنامه های وزارت نیرو قرار می گیرد و مراحل تایید پروژه های مربوط به سرعت انجام و ردیف بودجه ای برای آن مشخص می شود.

به گفته وی برای اتمام  طرحهای شبکه جمع آوری فاضلاب استان نیزاز طریق مشارکت بخش خصوصی، تصمیماتی اتخاذ شده و وزارت نیرو  نیز در خصوص تامین آب مورد نیاز فعالیتهای صنعتی ، آمادگی کامل دارد.

معاون رئیس جمهوردر خصوص تامین آب زراعی زمینهای اطراف سدهای آبگیری شده نیز گفت:  در صورتی که هزینه های انتقال آب توجیه اقتصادی داشته باشد مشکلی وجود ندارد. 

انصاری اظهار امیدواری کرد در برنامه ششم توسعه میزان اراضی آبی استان با تخصیص های مناسب از 10 درصد به 45 درصد متوسط کشوری برسد.

وی با اشاره به اینکه کردستان جز 5 استان برتر کشوری در دسترسی به منابع آبی است گفت: و در 3 سال گذشته سرمایه گذاریهای خوبی در زمینه مهار آبهای مرزی انجام شده است.

به گفته این مسئول، باید این سرمایه گذاری ها توسط بهره برداران استفاده شود تا احداث شبکه ها تسریع وشاهد اقتصادی تر شدن فعالیتهای کشاورزی باشیم.

وی گفت: کردستان می تواند کشور را در زمینه جذب سرمایه گذار در صنایعی که نیاز به آب بیشتری دارند حمایت کند.

معاون رئیس جمهور همچنین در مورد تامین آب مورد نیاز روستاها گفت: باید تشکل های آب بران سریعا در استان شکل گرفته و هزینه های بهره برداری برای صرفه جویی در مصرف آب برعهده روستاییان باشد.

منبع خبرگزاری: صداوسیما مرکز کردستان