سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱۴ مرداد ۱۴۰۰

احداث فیدر جدید 20 کیلو ولتی - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

احداث فیدر جدید 20 کیلو ولتی

احداث فیدر جدید 20 کیلو ولتی


با هدف تقویت و پایداری شبکه شهری بانه:

احداث فیدر جدید 20 کیلو ولتی

مدیرتوزیع برق بانه گفت: در پی روند رو به افزایش مصرف برق در شهرستان بانه و افزایش بار مصرفی، ظرفیت فیدرهای شهری پاسخگوی وضعیت جدید نبود و از این رو احداث یک فیدر جدید در دستور کار قرار گرفته و وارد مرحله اجرایی شد.

ارسلان محمدی افزود: طول شبکه مورد نیاز برای احداث فیدر جدید سه هزار و 585 متر است که 2 هزار و 15 متر از آن با اعتبار سه میلیارد و 550 میلیون ریال به صورت کابل خودنگهدار تاکنون احداث شده است.

محمدی با بیان اینکه کار احداث این پروژه از اردیبهشت ماه سال جاری با تیرگذاری آغاز و کابل کشی آن نیز از ابتدای تیرماه انجام شد، ابراز امیدواری کرد، با بهره برداری از این پروژه زمینه تأمین برق پایدار در شهرستان بانه با توجه به توریستی و مهمان پذیر بودن آن فراهم شود.

به گفته وی کار احداث هزار و 570 متر باقیمانده نیز در دستور کار قرار گرفته و در آینده نزدیک با اعتبار بیش از یک میلیارد ریال به صورت شبکه هوایی احداث خواهد شد.

وی افزود: با توجه به روند افزایشی ساخت و ساز در شهرستان بانه، مصرف برق این شهرستان با افزایش 7 درصدی در سه ماه اول سال جاری به نسبت مدت مشابه سال گذشته مواجه شده و این روند مصرف در شهرستان غیرمنطقی است.

فیدر مجموعه ای از وسایل قطع و وصل با ولتاژ اسمی معین است که برای دریافت برق از بالادست سیستم برق رسانی و تحویل آن به پایین دست سیستم تعبیه می شود.

منبع خبرگزاری: صداوسیما مرکز کردستان

آدرس کوتاه :