جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

اجرای 122 طرح اجتماع‌محور در محلات شهری و روستایی کردستان - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

اجرای 122 طرح اجتماع‌محور در محلات شهری و روستایی کردستان

اجرای 122 طرح اجتماع‌محور در محلات شهری و روستایی کردستان


معاون بهزیستی کردستان خبر داد

اجرای 122 طرح اجتماع‌محور در محلات شهری و روستایی کردستان

حسین رسولی دوشنبه‌شب در دیدار اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان با نماینده ولی فقیه در استان، اظهار کرد: طی سال‌های اخیر بحث پیشگیری از اعتیاد در کنار مبارزه و درمان به صورت ویژه مورد توجه قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه امروزه بحث پیشگیری از اعتیاد به عنوان یکی از شاخص‌های اصلی در راستای مقابله و مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد مورد توجه قرار گرفته افزود: اهمیت برنامه‌های فرهنگی و پیشگیری از اعتیاد در درجه‌ بالایی قرار گرفته و نگاه ویژه‌ای به آن وجود دارد.

به گفته معاون بهزیستی کردستان، هرچه برنامه‌ها و اقدامات فرهنگی در زمینه پیشگیری از اعتیاد گسترش پیدا کند به همان میزان از زحمات و فشار کاری متولیان حوزه‌های مبارزه و درمان کاسته خواهد شد.

رسولی با بیان اینکه انجام اقدامات فرهنگی در بحث مقابله با اعتیاد در کشور ایران بعد از پیروزی انقلاب با شدت خاصی دنبال شده است، خاطرنشان کرد: الان موضوع اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد مطرح بوده و تمام تلاش‌ها به سمت فرهنگ‌سازی در این زمینه است.

وی اضافه کرد: امروز این دیدگاه در بین متولیان این حوزه به صورت جدی شکل گرفته که باید با بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌ها و کشاندن موضوع مقابله با اعتیاد به دل خود جامعه باید گام‌های اساسی در حوزه مقابله با معضل خانمانسوز اعتیاد باید برداشته شود.

معاون بهزیستی کردستان گفت: تنها راه مقابله با این بلای خانمانسوز این است که همه بخش‌های دولتی و خصوصی و آحاد مردم جامعه نسبت به این مشکل احساس مسولیت بکنند.

رسولی با بیان اینکه 24 سازمان، دستگاه دولتی و سازمان مردم نهاد عضو شورای مبارزه با اعتیاد هستند، افزود: این ظرفیت خوبی است که باید با تعامل و همبستگی به دور از موازی‌کاری زمینه را برای مقابله جدی با پدیده شوم اعتیاد و مواد مخدر فراهم کنیم.

وی به برخی اقدامات بهزیستی استان کردستان در زمینه پیشگیری از اعتیاد اشاره کرد و گفت:  در سال گذشته 75 طرح اجتماع محور در محلات روستایی، 47 طرح در محلات شهری، 20 طرح در پیش‌دبستانی‌ها، 32 طرح در آموزش و پرورش و 6 طرح در محیط‌های کار در سطح استان اجرا شده است.

به گفته معاون بهزیستی کردستان، در مجموع 62 هزار نفر در قالب اجرای این طرح‌ها زیرپوشش آموزش‌های مختلف پیشگیری از اعتیاد قرار گرفته‌اند.

رسولی اضافه کرد: برگزاری مسابقات فرهنگی، همایش‌های پیشگیری از اعتیاد، توزیع بروشور، طرح خانه و مدرسه سالم، کارگاه‌های مختلف آموزش مهارت‌های زندگی و غیره از جمله اقدامات بهزیستی استان کردستان طی سال گذشته در راستای مبارزه با اعتیاد بوده است.

وی با بیان اینکه ارائه آموزش‌های پیشگیرانه به خانواده‌های مددجو زیرپوشش کمیته امداد و بهزیستی با توجه به شرایط و در معرض آسیب بودن آنها به صورت ویژه در استان انجام گرفته است، گفت:‌ طرح مدارس عاری از خطر در مدارس مقطع متوسطه، ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به معتادین بهبود یافته و خانواده‌های آنان، برگزاری جشنواره نوجوان سالم و غیره از دیگر اقدامات بهزیستی استان در بحث پیشگیری از اعتیاد بوده است.

معاون بهزیستی کردستان با تاکید بر اینکه نگاه ف دستگاه‌ها و حوزه‌های مختلف در بحث فعالیت‌های پیشگیری از اعتیاد نباید اعتباری باشد، اظهار داشت: باید با برنامه‌ریزی‌های دقیق و کار  کاربردی زمینه را برای مقابله جدی با اعتیاد در استان فراهم سازیم.

 

آدرس کوتاه :