جهش تولید | شنبه، ۸ آذر ۱۳۹۹

اجرای طرح ملی ربیع القرآن در 12 مسجد شاخص کردستان - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

اجرای طرح ملی ربیع القرآن در 12 مسجد شاخص کردستان

اجرای طرح ملی ربیع القرآن در 12 مسجد شاخص کردستان


مسئول دبیرخانه هیات نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد کردستان خبرداد:

اجرای طرح ملی ربیع القرآن در 12 مسجد شاخص کردستان

کامل گلباغی افزود: طرح ملی ربیع القرآن همزمان با اولین شب ماه مبارک رمضان در سطح تمامی کانون های مساجد و خانه های نور استان با همکاری دستگاه های متولی امور فرهنگی برگزار می شود.
وی اظهار کرد: جزء خوانی قرآن کریم، تواشیح، تکریم نخبگان علمی، چهره‌های موفق قرآنی، هنرمندان، تشویق و معرفی روزه اولی‌ها، مسابقات قرآنی، سفره کریمانه از جمله برنامه‌هایی است که در قالب این طرح و بعد از نماز مغرب و عشاء برگزار می شود.
مسئول دبیرخانه هیات نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد کردستان ادامه داد: بهره گیری مناسب و کافی از فضای قرآنی ماه مبارک رمضان در مساجد برای احیا و تقویت برنامه های قرآنی، استفاده از ظرفیت های استانی در اجرای برنامه مشترک قرآنی، شناسایی و تکریم فعالان قرآنی از محورهای این طرح است.
وی ترویج فرهنگ فعالیت ‌های قرآنی، ارائه الگوی برنامه‌های قرآنی مساجد، ایجاد پیوند قرآنی بین مسجد، مردم، متولیان مساجد و نهادهای فرهنگی، قرآنی و اجرایی استان و ضرورت توجه به انس هر چه بیشتر عموم مردم با قرآن کریم را از جمله اهداف اجرای این طرح عنوان کرد.
به گفته وی سهم استان کردستان در اجرای این طرح 45 کلاس است که بیش از یک هزار نفر در راستای اجرای آن آموزش می بینند.
گلباغی، با تاکید بر اینکه باید از فرصت عظیم ماه مبارک رمضان برای تبیین اهمیت و گسترش فعالیت ها و برنامه های قرآنی در مساجد استفاده کرد، عنوان کرد: مساجد امروز آنچنان باید رونق داشته باشد که جوانان و نوجوان بیش از پیش جذب این مکان آشنا شوند.
هم اکنون 523 کانون فرهنگی و هنری در سطح مساجد استان فعال بوده و قرار است در سال جاری این تعداد به 643 باب افزایش پیدا کند.

 

منبع خبرگزاری: ایرنا

آدرس کوتاه :