رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۷ تیر ۱۳۹۸

اجرای تئاتر خیابانی و برگزاری نمایشگاه عکس 'نه به اعتیاد' در سروآباد - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای تئاتر خیابانی و برگزاری نمایشگاه عکس 'نه به اعتیاد' در سروآباد

به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر:

اجرای تئاتر خیابانی و برگزاری نمایشگاه عکس 'نه به اعتیاد' در سروآباد

به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر، تئاتر خیابانی با عنوان روایت عکس ها و با موضوع پیشگیری از اعتیاد در خیابان معلم شهر سروآباد با حضور جمعی از نوجوانان، جوانان و خانواده های آنها اجرا و همچنین یک نمایشگاه عکس از تاثیرات منفی ناشی از مصرف مواد مخدر در محل اداره بهزیستی سروآباد دایر شده است.
رئیس اداره بهزیستی شهرستان سروآباد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار کرد: به منظور پیشگیری از اعتیاد و آگاه سازی افراد جامعه از تاثیرات مخرب مصرف مواد مخدر، اجرای برنامه های فرهنگی هنری در سطح این شهرستان با همکاری ادارات فرهنگی و انجمن های مردم نهاد در حال اجرا است.
نظام رحمانی ادامه داد: تئاتر خیابانی با موضوع پیشگیری از اعتیاد و با هدف اجتماعی کردن مبارزه با اعتیاد در جامعه توسط گروه اهورای شهرستان مریوان با کارگردانی عزیز زادسر با استقبال بسیار خوب شهروندان سروآبادی اجرا شد.
وی اضافه کرد: نمایشگاهی از عکس و نقاشی نیز با موضوع اعتیاد و با هدف نشان دادن آثار مخرب و ویران کننده مصرف مواد مخدر در محل اداره بهزیستی شهرستان سروآباد افتتاح و تا 11 تیر و پایان هفته مواد مخدر برای بازدید عموم دایر است.
وی زبان هنر را مهمترین راهکار برای پیشگیری از معضلات اجتماعی ناشی از مصرف مواد مخدر دانست و افزود: باید از ظرفیت و توانمندی هنرمندان در راستای پیشگیری و مبارزه با اعتیاد بهره گرفته و از طریق برنامه های فرهنگی آموزش های لازم در زمینه بزه های اجتماعی و اعتیاد ارائه شود.
رئیس اداره بهزیستی شهرستان سروآباد، اجرای تئاتر خیابانی را موثرترین راه برای آگاه سازی افراد جامعه از خطرات مخرب اعتیاد دانست و گفت: امروزه در جهان از تئاتر خیابانی برای دستیابی به اهداف خاص سیاسی، فرهنگی و آموزشی و برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی و اخلاقی استفاده می شود.
شهرستان سروآباد با 2 بخش مرکزی و هورامان و جمعیتی افزون بر 52 هزار نفر در فاصله 90 کیلومتری از سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و 24 کیلومتر مرز با کشور عراق دارد.

 

منبع خبرگزاری: ایرنا