رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۸

اجراي طرح غربالگري تضمين كننده سلامت جامعه است - نمایش محتوای خبر

 

 

اجراي طرح غربالگري تضمين كننده سلامت جامعه است

معاون فرماندار كامياران عنوان کرد:

عطا الله فرهادي در اولين جلسه كارگروه سلامت و امنيت غذايي در شهرستان كامياران يكي از مهم ترين جلسات و كارگروه ها در سطح شهرستان را كارگروه سلامت دانست و افزود: اين حوزه توانايي مانور در تمام زمينه هاي موجود در جامعه را دارد و با برنامه ريزي درست و كاربردي مي توان از طريق مصوبات اين جلسه ها اقدامات موثري را در زمينه سلامت شهرستان انجام داد.
وي در خصوص ابعاد حوزه سلامت عنوان كرد: حوزه سلامت داراي بعد زيستي و جسماني، بهداشت روان، بهداشت اجتماعي و حوزه سلامت معنوي است كه تمام اين بخش ها با هم ارتباط و پيوستگي متقابل دارند.
او بيان كرد: بهداشت روان مهم ترين حوزه سلامت است كه شهرستان كامياران در اين زمينه به طور جدي نيازمند توجه تمامي مسئولان در اين حوزه است.
فرهادي به كارهايي كه آموزش و پرورش و شبكه بهداشت و درمان شهرستان در زمينه بهداشت روان انجام داده اند اشاره نمود و خاطر نشان كرد: براي گسترده تر كردن اين فعاليت ها بايد سمينارها و كارگاه هاي آموزشي براي دانش آموزان و عموم مردم برگزار شود.
معاون فرماندار در ادامه عنوان كرد: براي ارتقاي سلامت جامعه بايد تمام اعضاء، مصوبات كارگروه سلامت را نه به عنوان يك وظيفه كاري بلكه به عنوان وظيفه انساني خود در قبال سلامت جامعه دانسته و تمام تلاش خود را براي اجراي هرچه بهتر اين مصوبات به كار گيرند.
وي در پايان با تاكيد بر اينكه سلامت جامعه متضمن سلامت فرد است گفت: شبكه بهداشت بايد با برخوردهاي جدي با متخلفان حوزه بهداشت بتواند اعتماد لازم را در جامعه بوجود آورد و به هيچ وجه سلامت عمومي و جامعه فداي فرد خاصي نشود.
در سال گذشته در كامياران پنج جلسه كارگروه سلامت تشكيل شده است كه حاصل اين جلسات 32 مصوبه بود و از اين 32 مصوبه 21 مورد اجرايي شده است.
كامياران در 65 كيلومتري جنوب سنندج واقع شده است.
در راستاي ارتقاء سلامت شهروندان و به منظور شناسايي افرادي كه در معرض ابتلا به بيماري ديابت هستند، طرح غربالگري ديابت در هفته سلامت در مراكز بهداشت اجرايي مي شود.
پيشتر طرح غربالگري براي بيماري هاي ديگر در عموم رده هاي سني و همچنين در رده سني نوزادان نيز اجرايي شده بود.

منبع خبرگزاری: ایرنا