جهش تولید | جمعه، ۱۵ فروردین ۱۳۹۹

اتمام کریدور شمال جنوب و جاده سنندج - مریوان 2 مطالبه مردم کردستان از وزیر راه و شهرسازی - نمایش محتوای خبر

 

 

اتمام کریدور شمال جنوب و جاده سنندج - مریوان 2 مطالبه مردم کردستان از وزیر راه و شهرسازی

معاون عمرانی استاندار گفت:

اتمام کریدور شمال جنوب و جاده سنندج - مریوان 2 مطالبه مردم کردستان از وزیر راه و شهرسازی

امیر قادری افزود: اتمام کریدور شمال جنوب به ویژه در قطعه سقز - سنندج در سال های 1394 و 95 از مصوبات سفر رئیس جمهوری به استان کردستان است.
وی اضافه کرد: طول بزرگراه کرمانشاه - میاندوآب 420 کیلومتر است که 312 کیلومتر آن در استان کردستان واقع شده است و اکنون 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
او دیگر مطالبه مردم و مسئولان را بهسازی جاده مریوان - سنندج و تکمیل مسیر جدید عنوان کرد و گفت: در نشست چند روز پیش وزارت راه و شهرسازی مقرر شده است که 130 میلیارد تومان برای تکمیل جاده جدید سنندج – مریوان اختصاص یابد.
وی اضافه کرد: گردنه صلوات آباد سنندج نیز یکی از گردنه های سخت گذر این استان بوده و لازم است برای تسهیل تردد در این محور خط 2 بانده این محور سه بانده شود و مسیر سه بانده آن هم چهار بانده گردد.
معاون عمرانی استاندار کردستان گفت: برای اصلاح و بهسازی این محور در مجموع 420 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
وی اضافه کرد: از مجموع 6 هزار کیلومتر راه روستایی استان، 450 کیلومتر آن نیازمند بهسازی و آسفالت است و صدها کیلومتر راه بین شهری آن نیازمند ترمیم و بهسازی است.
قادری با اشاره به اینکه تاکنون 22 هزار و 768 واحد مسکن مهر کردستان تکمیل شده است اظهار کرد: تکمیل و تحویل تمامی واحدهای مسکن مهر در دست احداث استان از دیگر مطالبات مردم استان از وزیر راه و شهرسازی است.
وی اضافه کرد: افزایش پروازهای تهران سنندج و پیگیری وضعیت احداث فرودگاه سقز که می تواند در مجموع بیش از 850 هزار نفر از شهروندان کردستانی و شهرهای جنوب آذربایجان غربی را پوشش دهد از دیگر مطالبات مردم این استان است.
وی اظهار کرد: یکی دیگر از مطالبات مردم استان پیگیری روند احداث راه آهن همدان - سنندج است.
طبق برنامه ریزی های انجام شده قرار است عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی به همراه پنج تن از معاونینش فردا پنجشنبه 15 مهر مهمان مردم استان کردستان باشند.
شرکت در جلسه شورای اداری کردستان و بهره برداری از 70 کیلومتر بزرگراه و 80 کیلومتر راه روستایی از برنامه های وزیر راه و شهرسازی در کردستان است.
استان کردستان در مجموع هفت هزار و 850کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی دارد که شش هزار کیلومتر آن راه روستایی و هزار و850 کیلومتر آن راه اصلی و فرعی است.

منبع خبرگزاری: ایرنا