سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۴ مهر ۱۴۰۰

نمایش شهسوار چهل چشمه - نمایش محتوای صدا

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

نمایش شهسوار چهل چشمه

نمایش شهسوار چهل چشمه


Loading the player...
نمایش شهسوار چهل چشمه

داستان از جایی آغاز می شود که هیوا به خانه ننه هاجر و خالو که بزرگ آبادی هستند می آید و از آنها می خواهد در مورد کاک جمیل که همه اون رو با نام جوانمرد و شجاع می شناسند خاطراتی تعریف کنند.

وقتی ننه هاجر و خالو دلیل اینکه از بین تمامی افراد کاک جمیل رو انتخاب کرده می پرسند، هیوا می گه که معلم اونها گفته در مورد یک آدم و شخصیت مهم روستا تحقیق کنند و برای این کار سراغ بزرگترهای آبادی برند و از اونها سوال کنند.

اونها کاک جمیل رو به عنوان یک مرد شجاع می شناسند که برای آبادی اونا مثل شده بود یک قهرمان تمام بود. دلاوریش حرف نداشت. برای مردم این منطقه شده بود الگو، نمونه، چه اخلاقش و چه کردارش، چه شجاعتش و چه جوانمردیش.

بعد از صرف نهار، خالو صبحت رو آغاز می کنه و از قول احمد که به رحمت خدا رفته داستانی رو از شهید جمیل شهسواری همون کاک جمیل تعریف می کنه.

یک روز سید برای دیدن کاک جمیل به خونه اون می ره و کاک جمیل رو می بینه که ناراحت و متفکر گوشه ای نشسته. ازش می پرسه که چرا ناراحتی و اون بعد از کلی اصرار احمد بالاخره راضی می شه که دلیل ناراحتیش رو بگه.

کاک جمیل علت نگرانی خودش رو پیدا شدن سر و کله گروهکها می دونه و اینکه منطقه ناامن شده و اینکه کجا هستند اون رو خیلی ناراحت و مضطرب کرده است.

سید می گه نگران نباش رد 6 نفر از ضد انقلاب ها رو زدند و مشخص شده که اونها قرار بیان روستای کس نزان خونه مراد پسر عین الله همون که خونش روبروی خونه منصوره دور هم جمع بشوند.

کاک جمیل از شنیدن این خبر خوشحال می شه و با سرعت به سید می گه باید بچه ها رو خبر کنیم و هر چه تجهیزات لازمه باید زود فراهم کنیم با خودمون ببریم و قبل از تاریکی شب به روستا برسیم.

به روستا که می رسند به خونه منصور که از دوستان خودشان است می روند و از او می خواهند که زن و بچه اش را به جایی دیگر از اون محله ببرد. و بعد چهار طرف خانه مراد، که روبروی خونه منصور بود را محاصره می کنند طوری که دیگر حرکتی از چشم اونها پنهان نمی مونه و وقتی که ورود 6 نفر از ضد انقلابها رو به داخل خونه می بینند شروع به تیراندازی کرده و در این حین کاک جمیل متوجه می شه که زن و بچه درون خانه هستند. به همه دستور می ده که تیراندازی را متوقف کنند و وقتی دیگران دلیل رو می پرسند می گه ما نیومدیم اینجا جون زن و بچه مردم رو به خطر بندازیم و تا زمانی که اونا از خونه بیرون نیامدند هیچ حرکت دیگری نکنید.

دم دمای صبح مشخص می شه که کاک جمیل و دوستانش 4 نفر از ضد انقلابیون رو کشتند و 2 نفر رو هم تونستند که دستگیر کنند و کاک جمیل به  دوستاش می گه حکمتی در این کار بوده شاید این که اون زن و بچه سالم بمونند و جونشون به خطر نیفته.

تاریخ تولید: 1392/01/01

تهیه کننده: علاءالدین حسنی

نویسنده: یونس صحرا رو

بازیگران: ارسلان سودمند – فتانه مرادی – آزاد پسرخضری – شهرام صابونی – روناک حمیدی – هنگامه سبحانی – فریدون حامدی – علی یونسی – شاهو رحیمی

کارگردان: ارسلان سودمند

صدابردار: مهران حرمی