جهش تولید | پنج‌شنبه، ۶ آذر ۱۳۹۹

حمایت از ستمدیدگان - نمایش محتوای صدا

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

حمایت از ستمدیدگان

حمایت از ستمدیدگان


حمایت از ستمدیدگان

 

یکی از مهمترین اهداف انبیاء و اولیاء الهی را گسترش تقوا و اخلاق در جامعه دانست و گفت: اگر در همه کارها و عملکردهای خود تقوا و اخلاق را لحاظ کنیم آن گاه قضاوت، درست و عادلانه می شود؛ قوه مجریه کار خود را درست انجام می دهد و قوه مقننه نیز در انجام صحیح وظایف خود دقت خواهد کرد.

امام خمینی رحمه الله و خدمت به محرومان

توجه و خدمت به محرومان، از امور مهمی است که بسیار بدان سفارش شده است. امام خمینی رحمه الله یکی از بزرگ ترین جهات معنوی را خدمت به خلق الله و خدمت به انسان های محروم می داند و می فرماید: «همین امر انسان را به جاودانگی می رساند و در عالم دیگر از او دستگیری می کند». ایشان در جمع مسئولان کمیته امداد می فرمود: «آنهایی که برای یک مستمند و یک مؤمن خدمت بکنند، آن همه اجر پیش خدا دارند و شما که برای میلیون ها مستضعف خدمت می کنید، جز خدای تبارک و تعالی کسی نمی تواند احصا کند اجر شما را. ... شما اخلاص داشته باشید و برای خدا به بندگان خدا خدمت کنید.»

امداد و فقرزدایی

فقر از موضوعاتی است که بی توجهی به آن، باعث ایجاد بحران اجتماعی خواهد شد و آثار زیان باری بر جامعه وارد خواهد کرد. فقر، جامعه را به نیستی می کشاند و با دامن گیر شدن آن در جامعه، کسی حاضر به دفاع از حکومت نشده، جامعه به سوی شکست اقتصادی و سیاسی نزدیک می شود. از این رو، امام علی علیه السلام در نامه 53 نهج البلاغه به مالک اشتر دستور می دهد که با توده مردم و طبقه پایین و نیازمندان مدارا و به آنها کمک کند تا جامعه به ویرانه تبدیل نشود؛ زیرا این توده مردم هستند که از دین و حکومت پشتیبانی می کنند، نه گروهی خاص که در اطراف حاکم جامعه قرار دارند.

 

 

عوامل برنامه:

تهیه کننده: دلارام نامور

گوینده: سمیرا حاتمی

نویسنده: رشیدی

صدابردار: زینب محبوبی