جهش تولید | چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

ایجاد حساسیت در بحث مبارزه با مواد مخدر در جامعه ضروری است - نمایش محتوای خبر

 

 

ایجاد حساسیت در بحث مبارزه با مواد مخدر در جامعه ضروری است

فرماندار سروآباد عنوان کرد:

ایجاد حساسیت در بحث مبارزه با مواد مخدر در جامعه ضروری است

علی مفاخری، در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان سروآباد اظهار کرد: از دیدگاه ما سازمان‌ها مردم‌نهاد به عنوان کمک‌کار دستگاه‌های دولتی می‌توانند نقش مهمی در فرهنگ‌سازی‌ها در حوزه‌های مختلف تاثیرگذار باشند.

وی خواستار حمایت دستگاه‌های مختلف از سازمان‌ها و انجمن‌های مردم نهاد در این شهرستان شد و گفت: بهزیستی به عنوان متولی سازمان‌های مردم‌نهاد باید بیش از پیش در این راستا تلاش کند.

 مفاخری تصریح کرد: این انجمن‌ها با توجه به اینکه خانواده‌محور عمل می‌کنند می‌توانند تاثیر بسزایی در ریشه‌‌کنی اعتیاد داشته باشند.

وی با بیان اینکه بازخورد جلسات و همایش‌های مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر را باید در بستر جامعه ببینیم گفت: دستگاه‌های دولتی با دید رقیب به سازمان‌های مردم نهاد نگاه نکنند و آنها را همکار و بازوی توانمندی برای دستیابی به اهداف در کنار خود ببینند.

فرماندار سروآباد خطاب به مدیران دستگاه‌های دولتی اظهار کرد: افراد با انگیزه، تحصیلکرده و پویایی در سازمان‌های مردم نهاد فعال هستند که باید آنها را در جمع‌های خودتان دعوت کرده و از ظرفیت آنها استفاده کنید.

وی افزود: اعتبارات بخش فرهنگی به صورت متمرکز در بین دستگاه‌های دولتی تقسیم می‌شود ولی متاسفانه حوزه فرهنگ متولی زیاد دارد و هر کس در هر بخشی خود را متولی این حوزه می‌داند در نتیجه موازی‌کاری‌های زیادی را در این حوزه شاهد هستیم.

مفاخری اظهار داشت: الان بیشترین اعتبار در حوزه اقدامات فرهنگی برای آموزش و پرورش دیده شده که دلیل اصلی این مهم نیز احساس خطری است که در حال حاضر در بحث گرایش دانش‌آموزان به سمت مواد مخدر وجود دارد.

ارائه آموزش پیشگیری از اعتیاد در مدارس ابتدایی و مهدکودک‌ها

وی با بیان اینکه آموزش و فرهنگ‌سازی در بحث پیشگیری از اعتیاد امروز در سطح مدارس ابتدایی و حتی مهد کودک‌ها مورد تاکید است، گفت: این نشان دهنده این است که همه ما باید خود و فرزندانمان را در خطر گرفتار شدن مواد مخدر بدانیم.

فرماندار سروآباد گفت: دیگر این تصور که مواد مخدر فقط بزرگسالان را آلوده می‌کند تصور درستی نیست و باید تمام سنین را هدف آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد قرار دهیم.

وی با بیان اینکه قطعا برنامه‌هایی که تا به امروز در حوزه‌های مختلف در بحث مبارزه با اعتیاد اجرا شده تاثیرگذار بوده است، اظهار داشت: اگر به واسطه اجرای این برنامه‌ها نبود شاید وضعیت به مراتب بدتری از شرایط فعلی در بحث اعتیاد در جامعه داشتیم.

مفاخری خاطرنشان کرد: اگر امروز تمام دستگاه‌ها و بخش‌ها احساس نگرانی می‌کنند و سعی دارند به شیوه نرم افزاری در زمینه مقابله با اعتیاد حرکت کنند به این دلیل است که برنامه‌هایی که در گذشته اجرا شده موفق بوده و توانسته است به بخشی از مشکلات این حوزه رسیدگی کند.

وی با تقدیر از برنامه‌های هفته مبارزه با مواد مخدر در این شهرستان گفت: همایش و برنامه‌هایی که در این هفته برگزار شد به واسطه تلاش‌های بسیار خوب دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان سروآباد از کمیت و کیفیت بسیار خوبی برخوردار بود.

 ایجاد حساسیت در بحث مبارزه با مواد مخدر در جامعه ضروری است

مفاخری اضافه کرد: ایجاد حساسیت در بحث مبارزه با مواد مخدر در جامعه امری بسیار ضروری است و باید با برنامه‌های مختلف این مهم به صورت ویژه در دستور کار قرار گیرد.

وی بهره‌گیری از ظرفیت فضای مجازی در بحث مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد را نیز مورد تاکید قرار داد و اذعان داشت: فضای مجازی ظرفیت بسیار مناسبی است که می‌تواند در حوزه‌های مختلف به عنوان یک فرصت از آن استفاده کرد.

فرماندار سروآباد اذعان داشت:  گروهی در تلگرام در این راستا راه‌اندازی شده است اما این انتظار را داریم این گروه به مدیران خلاصه نشود و تمام افرادی را که به نوعی در این زمینه فعال هستند به این گروه تلگرامی اضافه کرد.

 

منبع خبرگزاری: فارس