سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۴ مهر ۱۴۰۰

نظام اسلامی امنیت مردم خود را با هیچ چیز عوض نخواهد کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

بازگشت به صفحه کامل

نظام اسلامی امنیت مردم خود را با هیچ چیز عوض نخواهد کرد

نظام اسلامی امنیت مردم خود را با هیچ چیز عوض نخواهد کرد


معاون فرهنگی نماینده ولی‌فقیه کردستان:

نظام اسلامی امنیت مردم خود را با هیچ چیز عوض نخواهد کرد

به گزارش واحد خبر سنندج، حجت‌الاسلام مهدی فرزی صبح امروز در جشن مردمی «زیر سایه خورشید» که در شرکت مخابرات کردستان برگزار شد، به قدرت معنوی و فرافیزیکی اهل بیت(ع) اشاره کرد و اظهار داشت: خداوند با کلامی بی‌نقص به نحو مطلوب جایگاه اهل بیت(ع) را بیان می‌کند و در همه تفاسیر و احادیث نگاه فقهی و مذهبی و مکاتب حدیثی اهل بیت(ع) دارای مصادیق مشترک است.

وی با اشاره به اینکه خواست پیامبر اسلام(ص) از امتش مودت بوده است، بیان کرد: فخر رازی در تفسیر خود محبت را به عشق و علاقه درونی و ابراز این عشق و علاقه را مودت تفسیر کرده‌ که خداوند نیز این مهم را مورد تاکید قرار داده و لفظ مودت را به کار برده است.

فرزی افزود: تنها راه محب اهل بیت(ع) شدن و ابراز محبت به ذات مقدس رسول اکرم(ص) و اهل بیت(ع) این است که سبک و روش ما باید مشابه سبک و روش رسول‌الله باشد.

معاون فرهنگی نماینده ولی‌فقیه استان کردستان همچنین به بازنمایی از روش زندگی پیامبر اکرم(ص) اشاره کرد و گفت: باید از رسول خدا الگو بگیریم و برای الگوگیری سراغ ایشان برویم.

فرزی یادآور شد: تفاوت پیامبر نسبت به سایر انبیای الهی حرکت در مسیر اخلاق، اعتدال و دوری از هرگونه افراط و تفریط است و باید از ایشان الگو گرفت.

وی افزود: مسلمانان باید به فکر خانواده، معنویت سیاسی، فرهنگی و غیره باشند تا بتواند پیرو حضرت رسول اکرم(ص) بوده و در مسیر ایشان قرار گیرند.

وی امام رضا(ع) را از مصادیق انسان‌هایی برشمرد که به آیات قرآنی عمل می‌کردند و در مسیر پیامبر اکرم(ص) حرکت می‌کردند و علی‌رغم تمام مشکلات و نگرانی نسبت به خانواده و اهمیت به حوزه اقتصاد به بُعد سلامت اهمیت می‌دادند و در این زمینه کتابی با عنوان طب‌الرضا تألیف کرده‌اند.

معاون فرهنگی نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان از دیگر فعالیت‌های امام رضا(ع) را فعالیت در حوزه کلامی و اعتقادی برشمرد و گفت: امام مردم را در تمامی زوایا راهنمایی و هدایت می‌کردند.

فرزی با اشاره به اینکه پیامبر اسلام سعی داشتند جامعه ما را به جامعه‌ای اخلاق محور برسانند، افزود: امروز مردم بزرگترین اصل پیامبر را به فراموشی سپرده‌اند و دنیا ما را به عنوان افراطی و تندرو می‌شناسد.

وی با اشاره به اینکه هرجا نام اسلام به میان می‌آید، جهانیان اسلام داعشی را تصور می‌کنند، گفت: نظام اسلامی نظامی مردم‌کش نیست و هیچ جا به خودمان اجازه نمی‌دهیم که فردی را ذبح کنیم و بعد الله‌اکبر بگوییم.

وی خاطرنشان کرد: این ایران اسلامی بود که علم و اخلاق را به اروپا فرستاد و اکنون منابع علمی و اخلاقی ما در اروپا مورد استفاده قرار می‌گیرد ولی متأسفانه نام ایران را با وجود هجمه‌های تبلیغاتی دشمنان و گروه‌های تکفیری داعش خراب کرده‌اند.

معاون فرهنگی دفتر نماینده ولی‌فقیه استان کردستان یادآور شد: مردم ما خوشبختانه نشان داده‌اند از افراط و تفریط هیچگاه دفاع نخواهند کرد و آنرا خیر و صلاح جامعه نمی‌دانند، زیرا حکومت ما با حکومت ایالات متحده و بریتانیا که مبتنی بر سه قطب زور و زر و تزویر است متفاوت بوده؛ زیرا از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی که مورد هجمه‌های مختلف دشمنان قرار گرفته، به مقابله برخواسته است.

در ادامه این مراسم که به مناسبت ایام دهه کرامت برگزار شد، ریختگرزاده به مدیحه‌سرایی پرداخت و از 9 نفر از خانواده شهدا با اهدای لوح و جوایزی تجلیل شد.

آدرس کوتاه :