جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

فعالیت 17 مرکز تست کرونا در کردستان - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

فعالیت 17 مرکز تست کرونا در کردستان

فعالیت 17 مرکز تست کرونا در کردستان


فعالیت 17 مرکز تست کرونا در کردستان

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز کردستان، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: بیماران مشکوک به کرونا باید در اسرع وقت به نزدیک‌ترین مرکز خدمات جامع سلامت محل سکونت خود مراجعه نمایند و در صورت تشخیص پزشک معالج برای روند تست‌گیری به مراکز منتخب ۱۶ و ۲۴ ساعته ارجاع داده می‌شوند.

آرزو فلاحی با اشاره به اهمیت تشخیص زود هنگام بیماری کرونا اظهار کرد: مردم نسبت به داشتن علائم کرونا اهمال کاری و خود درمانی نکنند.

وی با بیان اینکه در استان ۱۷ مرکز منتخب ۱۶ و ۲۴ ساعته جهت نمونه‌گیری از بیماران مبتلا به کرونا فعال است، افزود: بیماران مشکوک به کرونا باید در اسرع وقت به نزدیک‌ترین مرکز خدمات جامع سلامت محل زندگی خود مراجعه کنند و در صورت تشخیص پزشک معالج برای تست گیری به مراکز ۱۶ و ۲۴ ساعته منتخب ارجاع داده می‌شوند.

فلاحی گفت: در مراکز منتخب بعد از انجام تست‌گیری در صورت تشخیص مثبت کرونا روند درمان و خودمراقبتی بسته به حال عمومی بیمار شروع می‌شود.

فلاحی افزود: مراجعه به مراکز منتخب جهت تست کرونا فقط از طریق سامانه ۴۰۳۰ نیست و افراد به صورت مستقیم در صورت تشخیص پزشک معالج در مرکز خدمات جامع سلامت محل سکونت خود می‌توانند از این مراکز خدمات دریافت می‌کنند.

وی با اشاره به پیگیری بیماران توسط مراقبین سلامت در مراکز منتخب، گفت: در صورت وجود علایم شدید، بیماران از این مراکز به بیمارستان معین بیماری کرونا ارجاع داده می‌شوند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه در ادامه با معرفی مراکز ۱۶ ساعته و ۲۴ ساعته از هم استانی‌های عزیز خواست تا با پاسخگویی به شماره تماس ۴۰۳۰ و یا مراجعه به سامانه salamat.gov.ir همکاری لازم را برای کنترل اپیدمی و کاهش بار بیماری داشته باشند.

فلاحی ضمن اشاره به اهمیت مراقبت‌های بهداشتی اولیه در سلامت مردم، اظهار داشت: مراکز ۱۶ و ۲۴ ساعته خدمات جامع سلامت به منظور سهولت دسترسی مردم به خدمات اولیه، کاهش بار مراجعه به بیمارستان‌های معین و شناسایی اولیه بیماران مبتلا به کرونا ویروس فعال شده‌اند.

وی با اشاره به اهمیت استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و عدم حضور در اماکن عمومی ادامه داد: مردم نسبت به رعایت توصیه‌های بهداشتی بی توجه نباشند چراکه کرونا با سرعت در حال تکثیر و بی رحمانه می‌تازد.

این مقام مسئول با بیان اینکه آمار مبتلایان و مرگ و میر‌ها در استان زنگ خطری برای افزایش سطح هوشیاری و آگاهی مردم نسبت به خطر بحران کرونا، است، اذعان کرد: محدودیت‌های کرونایی را در راستای تضمین سلامتی خود و حمایت از کادر بهداشت و درمان، اعمال کنید.

 فلاحی خطاب به شهروندانی که خطرات ویروس کرونا را جدی نمی‌گیرند، اظهار کرد: حضور مردم در میهمانی‌های خانوادگی و بی اهمیتی به انتشار ویروس کرونا در محیط‌های بسته باعث ابتلاء و حتی فوت افرادی از یک خانواده خواهد شد.

آدرس کوتاه :