سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

سال گذشته 10 پارک درون محله در سقز احداث شد - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

سال گذشته 10 پارک درون محله در سقز احداث شد

سال گذشته 10 پارک درون محله در سقز احداث شد


سخنگوی شورای اسلامی شهر سقز گفت:

سال گذشته 10 پارک درون محله در سقز احداث شد

وی اضافه کرد: تجهیز و نصب ست‌های ورزشی و شهربازی و ساماندهی بوستان شهید رجایی و پارک کانی عاشقان، پارک شکوفه، بوستان شیخی و پارک مولوی کرد، پارک کوثر و پارک گولان (حاشیه رودخانه)‌ از دیگر طرح‌های فضای سبز شهری در سال گذشته بود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر سقز با تأکید بر توزیع عادلانه خدمات با تاکید بر مناطق کم‌برخوردارتر، بیان داشت: با توجه به اینکه سرانه فضای سبز در کشور حدود 8/11 و در استان کردستان نزدیک به 5/5 مترمربع اعلام شده است، در حال حاضر سرانه فضای سبز شهر سقز بیش از 7 مترمربع است، بنابراین سرانه فضای سبز در سقز از میانگین استانی بالاتر و نسبت به میانگین کشوری پایین‌تر است که باید تلاش بیشتری برای کم کردن این فاصله با میانگین کشوری صورت گیرد، با اینکه هنوز با میانگین جهانی (25 متر) فاصله زیادی داریم.

وفادار افزود: در مناطق حاشیه ای سقز  از جمله سنگبران، تپه مالان و نشمیلان کمبود فضای سبز وجود دارد، اما در این محله‌ها زمینی با کاربری فضای سبز در مالکیت شهرداری وجود ندارد، امید است با همکاری تمامی مسئولان راه حل مناسبی برای رفع این مشکل صورت گیرد.

وی تشریح کرد: شهرداری سقز دارای گلخانه سنتی و دو طرفه برای تولید گل و گیاه مورد نیاز با مساحت بیش از 500 مترمربع است که حدود 70 درصد درختچه‌های مورد نیاز در آن تولید می‌شود و مابقی گل‌هایی که قابلیت پرورش در گلخانه مدرن است، از شهرهای دیگر خریداری می‌شوند که ساخت گلخانه مدرن در زمینی حدود دو هزار مترمربع در بهارستان در نظر گرفته شده است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر سقز یادآور شد: در سال جاری ایجاد پارک محله‌ای شهید آوینی، فضای سبز خیابان دکتر خالدی، احداث پارک محله‌ای بوستان بهارستان بالا، فضای سبز محوطه بهزیستی و تکمیل پارک کانی عاشقان در دستور کار شورای شهر و شهرداری قرار دارد.

منبع خبرگزاری: فارس

آدرس کوتاه :