سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

تکمیل 80 پروژه نیمه‌تمام حوزه ورزش در کردستان/کسب 248 مدال رنگارنگ در مسابقات جهانی/هزینه 40 میلیارد تومانی - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

تکمیل 80 پروژه نیمه‌تمام حوزه ورزش در کردستان/کسب 248 مدال رنگارنگ در مسابقات جهانی/هزینه 40 میلیارد تومانی

تکمیل 80 پروژه نیمه‌تمام حوزه ورزش در کردستان/کسب 248 مدال رنگارنگ در مسابقات جهانی/هزینه 40 میلیارد تومانی


مدیرکل ورزش و جوانان استان کردستان خبر داد:

تکمیل 80 پروژه نیمه‌تمام حوزه ورزش در کردستان/کسب 248 مدال رنگارنگ در مسابقات جهانی/هزینه 40 میلیارد تومانی

حامد جولایی اظهار کرد: استان کردستان استعدادهای بسیار خوبی در حوزه ورزش و جوانان دارد و تمام تلاش ما ایجاد بسترهای لازم برای تقویت هرچه بیشتر این حوزه است.

وی توجه به بحث ورزش‌های قهرمانی و شناسایی استعدادهای ورزشی را در استان از مهم‌ترین اولویت‌های ورزش و جوانان کردستان عنوان کرد و گفت: ایجاد زیرساخت‌ها لازم به عنوان یکی از اصلی‌ترین شاخص‌های در توسعه ورزش از دیگر مباحث بوده که با وجود کمبود اعتبارات و مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم‌ها و غیره به آن توجه شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کردستان تصریح کرد: از سال 93 تا کنون یعنی در دوره مدیریت بنده به عنوان مدیرکل ورزش و جوانان کردستان 80 پروژه از 120 پروژه نیمه‌تمام استان تکمیل و به بهره‌برداری رسیده است.

جولایی با اشاره به اینکه بیش از 40 میلیارد تومان در راستای تکمیل و بهره‌برداری از این 80 پروژه در استان هزینه شده است، خاطرنشان کرد: در طول سه سال گذشته با توجه به نیازهای جدی در حوزه ورزش شاهد افزایش اعتبارات ورزش و جوانان استان کردستان بوده‌ایم.

اختصاص 36 میلیارد تومان روی کاغذ

وی همچنین از اختصاص 36 میلیارد تومان اعتبار به حوزه ورزش و جوانان استان خبر داد و گفت: این میزان اعتبار که هنوز روی کاغذ بوده و تخصیصی نداشته‌ایم از محل منابع استانی، شرکت توسعه و ملی تامین می‌شود.

به گفته مدیرکل ورزش و جوانان استان کردستان، قطعا تخصیص این میزان اعتبار به حوزه ورزش و جوانان کردستان می‌تواند تکان جدی را هم در بحث تکمیل 40 پروژه نیمه‌تمام باقیمانده و همچنین حمیت از هیئت‌ها و غیره داشته باشد.

جولایی اضافه کرد: زمانی که بنده در سال 93 سکان ورزش و جوانان را به دست گرفتم استان 13 در منطقه سه بودیم که با اقدامات صورت گرفته و به واسطه تلاش ورزشکاران و برنامه‌ریزی‌های دقیق در اواخر سال 93 به جایگاه 9 ارتقا پیدا کردیم.

وی خاطرنشان کرد: این جایگاه در سال گذشته با رشد بیش از 3 پله به ششم و براساس پیش‌بینی‌ها صورت گرفته و ارزیابی‌های وزارت قطعا در سال‌جاری جزء سه استان برتر در منطقه سه خواهیم بود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کردستان گفت: خوشبختانه در زمینه جایگاهی بر اساس ارزیابی وزارت ورزش و جوانان هر ساله روند روبه رشدی را طی می‌کنیم که این مهم حاصل تلاش همه مجموعه و دلسوزان حوزه ورزش و جوانان در کردستان است.

ضرورت تخصیص اعتبار برای اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام

جولایی با بیان اینکه اجرای پروژه‌های نیمه‌تمام و بر زمین مانده از حرکت‌ها و اقدامات قابل توجهی بود که انجام شده است، اضافه کرد: اتمام این میزان پروژه با وجود کمبود اعتبارات و منابع مالی واقعا قابل توجه است که امیدواریم با حمایت نمایندگان مجلس و البته نگاه ویژه مسوولان کشور شاهد تخصیص اعتبارات و تکمیل مابقی پروژه‌های ورزشی باشیم.

وی خاطرنشان کرد: حوزه ورزش و جوانان از بخش‌های بسیار گسترده است که انجام کار و تحول در این حوزه نیاز به داشتن منابع مالی مناسب و کافی است، چراکه واقعا بدون بودجه و با دست خالی نمی‌شود از هیئت‌های ورزشی و ورزشکاران حمایت کرد.

وی با اشاره به اینکه از هر ظرفیتی برای حمایت از هیئت‌های ورزشی استفاده می‌کنیم افزود: کسب 248 مدال رنگارنگ شامل طلا، نقره و برنز در مسابقات بین‌المللی، آسیایی و جهانی از توفیقاتی است که از سال 93 تا کنون توسط ورزشکاران استان بدست امده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کردستان آمار ورزشکاران سازمان یافته در استان کردستان را برابر با 47 هزار و 921 نفر عنوان کرد و اظهار داشت: طی سه سال گذشته بیش از 100 کلاس و دوره آموزشی در سطح استان برای فعالین این عرصه برگزار شده است.

وجود 364 هیئت ورزشی فعال در کردستان

جولایی با بیان اینکه 364  هیئت‌ ورزشی فعال در استان کردستان وجود دارد، گفت: تعداد هیئت‌های ورزشی در سال 93 در استان 347 مورد بوده است.

وی به برگزاری 248 مورد مسابقات انتخاباتی استانی از سال 93 تا کنون در استان خبر داد و افزود: 57 مورد آن مربوط به 6 ماهه اول امسال بوده است.

به گفته مدیرکل ورزش و جوانان استان کردستان، 523 مورد شرکت در مسابقات قهرمانی کشور و منطقه در کارنامه ورزش و جوانان استان کردستان در طول این سه سال ثبت شده است.

کسب 605 مدال طلای انفرادی

جولای با بیان اینکه استان کردستان در مدت زمان یاد شده میزبانی 63 مورد از مسابقات قهرمانی کشور و منطقه‌ای را داشته است، تصریح کرد: 605 عدد مدال طلای انفرادی، 419 عدد مدال نقره انفرادی و 594 فقره مدال برنز انفرادی کشوری از دیگر توفیقات بدست امده ورزشکاران استان بوده است.

وی با بیان اینکه 471 ورزشکار کردستانی به تیم ملی دعوت شده‌اند، اضافه کرد: 179 نفر از این تعداد برگزیده شده‌اند که این نشان از سطح توانایی و استعدادهای بالای ورزشکاران این استان است.

منبع خبرگزاری: فارس

آدرس کوتاه :