جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

اقتدار امروز رهبری نشات گرفته از صلابت غدیر است - نمایش محتوای خبر

 

 

جدیدترین اخبار

« بازگشت

اقتدار امروز رهبری نشات گرفته از صلابت غدیر است

اقتدار امروز رهبری نشات گرفته از صلابت غدیر است


امام جمعه بیجار در آیین بازسازی واقعه غدیر خم:

اقتدار امروز رهبری نشات گرفته از صلابت غدیر است

حجت الاسلام علی مرادی عصر جمعه در آیین بازسازی واقعه غدیرخم به تشریح واقعیت تاریخی و علل بازخوانی و بازسازی غدیر به عنوان یک نیاز بشری در طول ادوار گذشته، حال و آینده پرداخت و ضرورت تکرار و یاد آوری آن را به منظور جلوگیری از انحراف واقعیات تاریخ، آگاهی بخشی به قشر نوجوان و جوانان امروز که با شبهه افکنی زیادی مواجه هستند ضروری دانست.
وی ادامه داد: جامعه اسلامی با بصیرت و علم دین می تواند به وحدت برسد، با کارهای موقتی و فاقد اصالت، به سر منزل مقصود نخواهد رسید.
حجت الاسلام مرادی از شبه افکنی دشمنان میان مسلمین به عنوان یک خطر بزرگ یاد نمود و خاطرنشان کرد: اگر به غدیر با نگاه دینی و جایگاه قرانی آن نگاه شود، همه مسلمین را به وحدت با بصیرت و آگاهانه هدایت می کند وحدت بدون بصیرت و شناخت واقعی موقت است و با یک فرافکنی دشمن، پایداری خود را از دست می دهد.
رییس شورای فرهنگ عمومی بیجار به سعادت و افتخار دنیوی و اخروی پیروان و معتقدین به ولایت حضرت علی(ع) و امامان (ع) بعدی به عنوان ره توشه یاد نمود و غدیر را چراغ راه همه مسلمانان در همه اعصار گذشته، حال حاضر و آینده یاد نمود
عضو ستاد غدیر شهرستان بیجار به حضور و استقبال گسترده مردم بیجار در طول چهار بار بازسازی واقعه پرداخت و گفت: ظرفیت هنر برای بازخوانی برخی وقایع تاریخ صدراسلام خیلی بالا و مهم است نیاز است هنرمندان موفق این دیار به وظیفه دینی و اخلاقی خود برای تبیین همیشگی غدیر تلاش کنند.
ایشان اظهار کرد: زبان هنر، از تواناترین استعدادها برای انتقال پیام های اخلاقی و دینی غدیر برخوردار است که مرادی از آن به عنوان یک فریضه دینی برای همه دست اندرکاران، هنرمندان، مخاطبین نوجوان و جوان یاد کرد.