رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

کلام بزرگان در مورد شخصیت امام خمینی (ره) - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

کلام بزرگان در مورد شخصیت امام خمینی (ره)

Loading the player...

دانلود

کلمه به کلمه امام خمینی تاثیرگذار است.
دکتر غیاث الدین صدیقی، متفکر آزاد اندیش انگلیس و عضو پارلمان مسلمانان این کشور گفته؛ شخصیت امام رحمه الله تاثیری عمیق بر دنیای جدید بخصوص امت اسلامی داشته است و هر چی که فرموده تاثیر گذار بوده است.
 
شخصیت شگفت انگیز و بی نظیر تاریخ معاصر، از دیدگاه محقق آمریکایی
رابین وود زورت، نویسنده و محقق مسیحی از کشور آمریکا می گوید، امام خمینی یک طوفان بود با این همه در نهاد آن طوفان یک سکون و آرامش مطلقی وجود داشت، او بسیار آمرانه بود و در عین حال بسیار آرامش بخش و در درون او یک حقیقت ساکن و غیر قابل حرکت وجود داشت ولی همین بی حرکتی باعث حرکت کلی یک کشور شد، ایشان شخصیت شگفت انگیز و بی نظیر تاریخ معاصر است.
 
امام خمینی رهبری همه جانبه بود.
احمد هوبر از اندیشمندان مسلمان سوئیسی می گوید از مطالعه درباره امام خمینی(ره) شگفت زده شدم چرا که برخلاف رهبرانی چون لنین،مائوتسه،هیتلر و موسولینی که انقلابی یک یا دو وجهی کردند آن بزرگوار اولین مذهبی در قرن ماست که انقلابی کامل با وجهه های سیاسی،فرهنگی،مذهبی و.... را رهبری کرد و حرکتش بر خلاف دیگر انقلابها کهنه نمی شود ، ادامه دار است وطرفدارانش هم به خط پایان نمی رسند.
 
تاثیرات امام تنها منحصر به مسلمان نبود.
امام خمینی (ره) الهام بخش مسیحیان آزاده،دکتر جرج موستاکیس روحانی و نویسنده مسیحی کشور یونان گفته؛ من به عنوان یک مسیحی به امام خمینی (ره)علاقه بسیار زیادی دارم چون او مصلح بزرگ امت اسلامی بود و من و سایر مسیحیان آزاده وظیفه داریم از ایشان پیروی کنیم.
 
امام خمینی(ره)مدافع مقدسات اسلام. 
یکی از اندیشمندان برجسته اهل سنت از امام خمینی به عنوان مدافع مقدسات اسلام نام می برد.مولانا نواب بلدین نقشبندی:امام خمینی (ره) جامعه غرق شده ایران در فرهنگ فاسد غرب را به جامعه ای کاملا اسلامی تبدیل کرد،آن بزرگ مرد تاریخ بشریت،پس از سکوت طولانی جهان اسلام دربرابر اهانت دشمنان از جمله سلمان رشدی به مقدسات مسلمانان، فتوایی صادر کرد که ابرقدرتها و همه دول اسلامی جهان را شوکه کرد.
 
رهبرانقلاب ایران راه آزادی خواهی راگشود.
دکتر فوسبری کشیش ورئیس دانشگاههای کاتولیک آمریکای لاتین معتقد است امام خمینی(ره)با استفاده از ریشه های فرهنگی اسلام موجب حرکت تاریخی ملت خویش شد وراهی را به روی جهانیان گشود که مهمترین پیام آن امکان بازیابی ماهیت معنوی وقدرت الهی وایمان به خدا بود که با بازگشایی این راه وجدان معنوی غرب را شدیدا به لرزه در آورد.