سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲ تیر ۱۴۰۰

هیات زورخانه ای کردستان برترین هیات ورزشی کشور شد - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

هیات زورخانه ای کردستان برترین هیات ورزشی کشور شد

رئیس هیات ورزش های پهلوانی و زورخانه ای کردستان گفت:

هیات زورخانه ای کردستان برترین هیات ورزشی کشور شد

حسن بابایی افزود: سازمان قهرمانان ملی ورزش ایران با استفاده از نظرات و ارزیابی های بیش از 300 کارشناس و نخبه ورزشی در 20 محور اقدام به معرفی مدیران و هیات های برتر ورزشی کشور در سال 94 نموده است.
وی افزود: این ارزیابی برای تمامی رشته های ورزشی در کشور صورت گرفته است و هیات ورزش های پهلوانی و زورخانه ای کردستان موفق به کسب این موفقیت شده است.
رئیس هیات ورزش های پهلوانی و زورخانه ای کردستان خاطرنشان کرد: با تلاش ورزشکاران، مربیان و روسای هیات های شهرستانی طی سه سال اخیر موفق به کسب 200 مدال رنگارنگ در رقابت های مختلف شده ایم.
بابایی افزود: هم اکنون شش سالن زورخانه نیز در شهرهای زرینه، موچش، سروآباد، حسن آباد یاسوکند، کامیاران و سریش آباد در دست ساخت است و در سال 95 این طرح ها به بهره برداری می رسد.
وی اظهار داشت: در کنار بحث قهرمانی و پهلوانی، ترویج چهار منظومه مرام خانه، سخاخانه، شادی خانه و آشتی خانه را در دستور کار قرار داده ایم و در 14 هیات فعال در شهرها و بخش های استان این مهم را اجرایی کرده ایم.
رئیس هیات ورزش های پهلوانی و زورخانه ای کردستان اعلام کرد: هم اکنون حدود پنج هزار نفر از خدمات هیات های 14 گانه استان بهره مند هستند و 430 ورزشکار سازمان یافته نیز در این هیات ها حضور مستمر دارند.
بابایی در پایان خاطرنشان کرد: ترویج فعالیت های ورزشی در مناطق حاشیه ای و محروم می تواند عامل مهمی در راستای کاهش آسیب های اجتماعی باشد و در هیات ورزش های پهلوانی و زورخانه ای کردستان این امر در اولویت قرار گرفته است و امیدواریم یارانه ورزشی به افراد زیرپوشش نهادهای حمایتی در این مناطق اختصاص داده شود.  

منبع خبرگزاری: ایرنا