جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

نسیم وحی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

برنامه های سیما

نسیم وحی

نسیم وحی


Loading the player...

 اين برنامه مربوط به فعاليتهاي قرآني سطح استان مي باشد که  با هدف آشنايي بينندگان با فعالان قرآني و ايجاد علاقمندي در افراد نسبت به قرآن با توجه به اينكه اين كتاب آسماني يك برنامه كامل زندگي دنيوي و اخروي مي باشد و با توجه به ظرفيت هاي قرآني استان در زمينه هاي مختلف قرآني به مخاطب علاقمند كمك مي كند تا بتواند اهداف خود را در يك برنامه قراني كه از سيماي مركز كردستان به مدت 30 دقيقه تهيه خواهد شد جستجو كند. از آنجائيكه قرآن براي تمام بشريت نازل شده به مخاطب در تمام رده هاي سني در اين برنامه توجه خواهد شد.

آیتم های برنامه:

1- آيتم كلام بزرگان دين: ایتم كلام بزرگان دين در مورد اهميت قرآن در زندگي است، که  بصورت كپشن اورده می شود كه مدت آن 1 تا 2 دقيقه خواهد بود.

3- آيتم با حافظان: همانگونه كه در برنامه هاي علمي، ورزشي و غيره معرفي يك نخبه علمي و يا يك قهرمان ورزشي براي الگوگيري بيننده از اين اشخاص مورد توجه است در اين آيتم نيز سعي مي شود كه با معرفي يك حافظ يا فعال قرآني الگوي قرآني به بينندگان معرفي شود. شيوه ي كاريشان با نشان دادن روش حفظ قرآن مورد توجه قرار مي گيرددر هر قسمت سعي مي شود نخبه زن يا مرد از تمام رده هاي سني كه حافظ يا فعال قرآني باشند در محل زندگي يا محل كار خود به سؤالاتي كه پرسيده مي شود رو به دوربين جواب دهند و و سؤالات براي افراد مختلف متفاوت خواهد بود و در آخر يك تلاوت كوتاه از اين حافظ يا فعال قرآني پخش خواهد شد.

4- آيتم صداي قاريان ماندگار: در تمام دنيا همواره قارياني بوده اند كه صداي ماندگاري داشته اند و با سبك قرائت مخصوص به خود هيچگاه كسي نتوانسته چنين اصواتي را در قرائت قرآن همچون آنها داشته باشد. در اين آيتم ابتدا يك بيوگرافي از قاري مورد نظر ارائه خواهد شد كه با يك بك گرافيكي بصورت نريشن با حك نوشتاري بر روي بك گرافيكي، قاري به بيننده معرفي خواهد شد. سپس يك قرائت مشهور از اين قاري پخش خواهد شد.

5- آيتم آموزش قرآن: با توجه به اينكه قرآن به عربي نازل شده و درست خواندن آن در درك بيشتر قرآن احساس مي شود و از طرفي با توجه به در دسترس نبودن كلامهاي آموزشي براي تمام مخاطبان، سعي مي شود يك آيتم آموزشي در اين برنامه تهيه شود. بدينگونه كه آموزش قواعد عمومي قرائت توسط اساتيد برتر استان با حضور شاگردان در كلاس همراه با امكانات آموزشي امروزي تهيه و پخش شود.

6- آيتم گزارشي فعاليتهاي قرآني: با توجه به اينكه در سطح استان فعاليتها، نشستها، نمايشگاه ها جلسات وکلاس های قرآني داير و برگزاري مي شود در اين عرصه ها به حمدالله حضور مردم چشمگير است و همچنين نياز به معرفي اين فعاليتها از سوي رسانه ملي به خاطر اطلاع رساني براي حضور بيشتر مردم سعي مي شود گزارشاتي جذاب از فعاليتهاي قرآني سطح استان تهيه و پخش شود.

7- آيتم مسابقه: طرح يك سؤال قرآني و درگير كردن بيننده براي جستجو در قرآن هدف اين مسابقه قرآني مي باشد در اين آيتم بصورت كپشن يك سؤال قرآني را با طراحي يك بك زيباي گرافيكي و فونتي مناسب به صورت نريشن براي بيننده مطرح مي كنند تا پاسخ را به برنامه پيامك كنند. اسامي برندگان در برنامه هفته بعد معرفي تا جوايزي به ايشان تقديم شود.

8- آيتم تواشيع: که در بین ایتم ها از تواشیع برروی وله ها استفاده میشود.

9- آرم و وله هاي گرافيكي: كه متناسب با مضامين و محتواي برنامه آرم شروع و پايان و همچنين وله هاي مناسب برنامه بصورت گرافيكي تهيه و بكار برده خواهد شد.

سال تولید: 95/07/01

تهیه کننده: فواد منصوری

تصویر: فیروز رضایی
 
تدوین: کیانوش رستگار