رونق تولید ملی | شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

روزهای خوش زندگی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

برنامه های سیما

روزهای خوش زندگی

روزهای خوش زندگی


 

سیمای مرکز کردستان برای ایام تعطیلات نوروز، مجموعه داستانی طنزی با نام روزهای خوش زندگی در 26 قسمت 30 دقیقه ای تهیه و تدارک دیده است.

 

خلاصه داستان: جمشید که مردی زحمتکش و ساده است به همراه همسر، پسر و مادر پیر خود و مادر زنش در یک خانه، در محله ای قدیمی زندگی می کنند و اوقات خوشی را کنار همسایه ها که با هم رابطه نزدیکی داشته و در مشکلات و خوشی های هم سهیم هستند سپری می کنند.

طی اتفاقاتی که پیش می آید، پس از مدتی یک دلال ملک، خانه کنار دستی آنها را برای ساخت آپارتمان می خرد و جمشید که اول راضی نمی شود، به اجبار خانواده خانه را به آنها می فروشد و خودش به ناچار به یک آپارتمان در یکی از شهرکهای خلوت و دور افتاده نقل مکان می کند. در آپارتمان جدید برخلاف محله قدیمی هیچکدام از همسایه ها یکدیگر را نمی شناسند و با هم ارتباط خوبی ندارند ولی کم کم به واسطه جمشید و خانواده اش و نیز اتفاقاتی که روی می دهد، همسایه ها با هم آشنا شده و صمیمیت در بین آنها پیدا می شود و مشکلات ساختمان حل می شود.

 

 

عوامل برنامه:

تهیه کننده: سید ستار چمنی گل

نویسنده: ویدا صالحی

مدیر تصویربرداری: محمد نوری

تصویربردار دوم: کیومرث فقیه سلیمانی

صدابردار: شهرام احمدیان

تدوینگر: جبار صالحی

موسیقی: کامبیز اسدی

بازیگران:

رضا پشابادی – عابدین رضایی – یوسف اسدی – مسعود بیلگری – چیمن ناصری – سمیرا شمیرانی – آسیه مرادی زاده – احمد شاطبی – صالح رحیمی

 

 

 

این مجموعه در جهت انعکاس خدمات مسئولان در راستای اعتماد سازی، تقبیح اشرافی گری و مدگرایی، تعدیل توقعات و تقبیح زیاده خواهی، تقویت خودباوری و عزت نفس و مقابله با روحیه بی تفاوتی،  ترویج نشاط و امیدآفرینی، آموزش حقوق خانواده (حقوق والدین و فرزندان)، تقبیح مصرف گرایی، تجمل گرایی، اسراف و تکاثر، بالابردن سطح آموزش عمومی جلسه، ایجاد امید، نشاط و خودباوری ملی در جهت رشد و توسعه فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی کشور، توجه به نیاز، مصلحت و میل مخاطب در امر سیاستگذاری و برنامه سازی، توجه به تمامی آحاد جامعه به عنوان مخاطبان رسانه ملی شامل اقشار، اقوام، جنسیت، طبقات سنی و گرو ههای تحصیلی مختلف،  تولید برنامه های مناسب در راستای سیاست های نوین اقتصادی، اجتماعی کشور در زمینه امحای فقر، تبعیض، فساد و بسط و گسترش عدالت اجتماعی در جامعه تهیه شده است.

 



جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
سڵاو رێزم هەیە بۆ هەموو بەڕێوبەرانی بەرنامە... موحەمەد گیلاسی ۱۳۹۴/۰۹/۱۴ ۲۰:۵۴
قشنگترین سریال طنز کوردی بدون شک. با بازی دلنشین و... vahid ۱۳۹۷/۰۱/۲۰ ۰۳:۲۷

vahid
قشنگترین سریال طنز کوردی بدون شک. با بازی دلنشین و جذاب آقایان پشابادی و شاطبی و رضایی مخصوصا آقای پشابادی که تو این نقش کولاک کرد و نقشش طوری بود که آدم عاشق طرز حرف زدنش میشد و به قول معروف انگار دست میکرد از تو جیبش حرف درمیاورد اونم حرفای شیرین و بانمک و به دور از هرگونه لودگی و حرفا و کلماتی هم که بکار میبرد هم بیشتر سنتی و کردی اصیل بودن واسه همین زود به دل مینشست. فضای فیلم و زندگی ساده و بی ریا خانواده و رابطه صمیمی همه اعضای دو خانواده با همدیگه در کنار بعضی اختلاف های جزیی که با هم داشتن هم تو موفقیتش نقش داشت و همینطور مسائل اجتماعی که موضوع هر قسمت بود.تنها عیب سریال بازی ضعیف بعضی بازیگرهای فرعی نه اصلی، مثل بعضی از همسایه های توی آپارتمان بود. ولی در کل من که خیلی از این سریال خوشم اومد نه فقط من بیشتر مردم لذت بردن از این سریال. کاش سری دومش رو هم میساختن
پست شده در ۱۳۹۷/۰۱/۲۰ ۰۳:۲۷
موحەمەد گیلاسی
سڵاو رێزم هەیە بۆ هەموو بەڕێوبەرانی بەرنامە جوانەکەی رادیو سنە ؛ دەس و چاو هەمووتان ماچەکەم ـ سپاس
ئەگەر زەحمەت نیە ئاهنگی زۆر جوانی ( باران بارانە گوڵ ریزه ریزە ) بۆ بنێرن ، دەستان خۆش بێت ، سپاس
پست شده در ۱۳۹۴/۰۹/۱۴ ۲۰:۵۴